Kayseri, Üniversite Spor Oyunları’na Ev Sahipliği Yapacak

z“11. Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları”nın final müsabakalarının Kayseri‘de yapılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer, Asbaşkan Atilla Pulur, Genel Sekreter Erdoğan Pulur ve koordinatör Mustafa Yıldırır Vali Orhan Düzgün’ü makamında ziyaret etti.

Burada konuşan Federasyon Başkanı Tamer, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın etaplar halinde üniversitelerde düzenlendiğini, final müsabakalarının ise tesisleşme potansiyeli yüksek, alt yapısı hazır büyük kentlerde gerçekleştirildiğini belirtti.

Tamer, bu yıl 9-16 Mayıs tarihlerinde yapılacak final müsabakalarının  Kayseri’de düzenlenmesine karar verildiğini kaydetti.

Vali Düzgün ise Kayseri’nin böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Kentin ikisi devlet ikisi özel olmak üzere 4 üniversiteye sahip olduğunu anımsatan Düzgün, şunları kaydetti:

“On binlerce üniversiteli sosyal ve kültürel anlamda kentin dokusuna önemli katkılar sağlıyor. Aynı zamanda üniversitelilerimiz kentin spor hayatı açısından önemli bir zenginlik göstergesi. Üniversite spor oyunlarının hem üniversitelilere hem de kente önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum. 150 üniversiteden 5 bin sporcunun 8 ayrı branşta verdiği mücadelenin kentimizde yapılacak olması Kayseri‘nin aynı zamanda bir spor kenti olduğunun da önemli bir göstergesidir. Kayseri, spor tesisleri açısından son yıllarda önemli bir atılım gösterdi. Bugüne kadar milli maçların yapıldığı kentimiz uluslararası pek çok şampiyonaya da ev sahipliği yaptı. Erciyes Üniversitesi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesislerimizde atletizm, basketbol, jimnastik, futbol, hentbol, su topu, voleybol ve yüzme branşlarında keyifli müsabakalar izleyeceğiz. Müsabakaların final niteliği taşıması heyecanı daha da artıracaktır.”

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın