KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI PANCAR BEDELLERİNİ ÖDEDİ

Kayseri Şeker Fabrikası, 20 Mart itibariyle ödemeye başladığı Pancar Bedellerinin tamamını üreticisine ödedi. Pancar bedellerini almak üzere, Kayseri Şeker Fabrikası’na bağlı Merkez Bölge Müdürlüğü’ne gelen çiftçileri ziyaret eden Başkan Akay, Kayseri Şeker Fabrikası’nın pancar bedellerini, bu yıl 40 gün önceden ödediğini belirterek, “Bizler Pancar bedellerini her yıl 1 ay daha geriye çekerek, önümüzdeki yıllarda bu bedeli; üreticinin pancarını teslimini takiben, 15 gün içerisinde ödemeyi planlıyoruz” dedi.

Bünyan, Develi, Gemerek, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Şarkışla, Yeşilhisar, Boğazlıyan, Çandır, Yeni Fakılı, Yeni Pazar ve Kayseri Merkez olmak üzere 12 Bölgede pancar ekimi yapan üreticilere önceki dönemlerde 30 Nisan’da ödenen pancar bedelleri 2014 yılında 40 gün öncesinden 20 Mart günü ödenmeye başlandı.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifine bağlı 12 Bölgede 4 Banka aracılığı ile 20 Martta 80.971.372,05 TL’nin çiftçilerin hesaplarına yatırıldığı belirtildi. 59.Dönem içerisinde yatırılan Toplam Pancar miktarının 2.159.019.282 KG olduğu ve Pirim dahil çiftçiye dönem olarak ödenen pancar bedelinin ise 360.130.054.28 TL olduğu belirtildi. Diğer taraftan Kayseri Pancar Ekicileri Yönetim Kurulu Üç yıllık Hedef kapsamında pancar bedellerinin; Birinci yılda Şubat ayında, ikinci yılda Ocak ayında, üçüncü yılda ise pancar tesliminden 15 gün sonra ödenmesi için çalışma başlattı.

Merkez Bölge Müdürlüğü’nde çiftçilerle bol bol sohbet eden ve yeni kampanya dönemi için bereket dileyen Başkan Akay, çiftçinin sulamada kullandığı elektrik ödemeleri ile ilgili de bir açıklama yaparak, “Allaha şükür ki her sorunumuz yavaş yavaş halloluyor. Biliyoruz ki en çok sıkıntı çektiğiniz konuların başında da, elektrik ödemeleri geliyor. Bizler geçtiğimiz hafta Genel Müdürümüz ve diğer yetkililerimiz ile birlikte, Ziraat Bankası ile bir toplantı yaptık. Bu toplantıya müteakiben önümüzdeki günlerde de yine Ziraat Bankası ve Elektrik şirketleri yetkilileri ile de bir toplantı daha yapacağız. Bu toplantılara istinaden şöyle bir plan üzerinde değerlendirme yaptık. Şimdi sizler ürünlerinizi Mayıs ayında sulamaya başlıyorsunuz. Mayıs ayından itibaren kullandığınız 3 aylık elektriğin ödemelerini Ağustos ayında, Ağustos ve Eylül ayının ödemelerini de Kasım veya Aralık ayında Bankanın yapması kaydıyla bir anlaşma yapmayı düşünüyoruz. Tabi bu temlik kapsamında bir ödeme olacak ve tabi bu toplu bir ödeme olduğu ve garantili bir ödeme olduğu için de, Elektrik şirketleri ile bu konuda bir indirim yapması için bir düzenleme talep edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın