Ana Sayfa / Haberler / Medya-Basın Dünyası / Kayseri Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli Basın ile tanıştı

Kayseri Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli Basın ile tanıştı

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine  atandıktan hemen sonra başlayan Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, bölgede görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluş temsilcileri ve muhabirleri ile  bir basın tanışma toplantısı gerçekleştirdi.  Benli, Bakanlık ve il Müdürlüğündeki yeni yapılanma hakkında bilgi verirken, istek, öneri, sorun, çözüm yolları konularında her zaman basına kapısının açık olduğunu belirtti.  Toplantıya Dr. Ahmet Özyalçın ve Dr. İsmail Kılıç’ta eşlik etti.

Toplantıda; önce basın mensuplarına destekleri için teşekkür eren, özgeçmişi ve 694 sayılı KHK ile oluşan yenilikler hakkında bilgiler veren Benli, sağlıktaki hedeflerinden örnekler verdi.  Kendisinden önce  sağlık alanında çalışmış ve emeği geçmiş başta il sağlık müdürleri olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden Benli, sağlığım bütün kademelerinde hizmet etmiş bir hekim olarak Kayseri’yi yeni bir anlayışla hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğinin altını çizdi “Bu bir bayrak yarışı ve bu makamlar bizlere emanettir. Halkımızın sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, ilimizin sağlık sorunlarını çözmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağız. Odağında insan olan her bireyi kendi ailemizden bir birey olarak gören anlayışla en iyi hizmeti vermek için ekibimizle birlikte en yüksek gayreti sergileyeceğiz. Amacımız, sağlık müdürlüğü yapmak değil, ekibin başında ekiple birlikte çalışarak Kayseri’yi sağlık açısından en iyi yerlere taşımanın gayretini sarf etmektir. Biz burada öncelikle mevcut pozisyonun fotoğrafını çekeceğiz. Fotoğrafı çektikten sonra neler yapabiliriz, nasıl bir vizyon geliştirebiliriz bunları değerlendireceğiz. Çalışmak benim en büyük şiarımdır. Çok çalışarak, mevcut sorunların hepsi çözülür. Çözülmez diye bir şey yok.”dedi.

Benli, gazetecilerin gündeme getirdiği  sporcu lisansları,  Eğitim ve Araştırma hastanesinde mesai sonrası ve hafta sonları ilk hasta başvurusundaki yığılmalar gibi bazı sağlıktaki sorunların çözümü içinde söz verdi.

Göz Atabilirsiniz.

Gazeteci Davut Güleç’ten yeni yıl kutlaması

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını… Yeni bir gelecek sunar bize ve …