KAYSERİ PROTOKOL BÖYLE BAYRAMLAŞTI

Kayseri’de, her dini bayramda yapılan ve geleneksel hale gelen bayramlaşma programları Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bakan Yıldız’a Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün eşlik ettiği bayramlaşma programlarının ilki, Kayseri Valiliği Kültür Merkezi Salonu’nda halkın da katıldığı bir programla yapıldı.

Bayramlaşmaya, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Milletvekilleri İsmail Tamer, Pelin Gündeş Bakır ve Ahmet Öksüzkaya’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral Ali Demiral, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Namık Boran, Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, askeri ve mülki erkan ile daire müdürleri, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Bakan Yıldız, bayramlaşma programına gelişinde yaptığı açıklamada, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Bir ay boyunca tuttuğumuz oruçların kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz. Bu yıl Ramazan’da buruk bir sevinç yaşıyoruz. Gazze ve Filistin’de bir zulüm var ve orada şehit olan kardeşlerimiz var. Aynı zamanda Musul’da rehin tutulan vatandaşlarımızın evlerine dönmelerini temenni ediyoruz. Bununla ilgili çalışmalar hepinizin de kamuoyundan takip ettiği gibi devam ediyor. Biz sevinçlerimizi paylaşarak artırmak isterken acılarla Ramazan Bayramına giriyoruz. İnşallah bundan sonra inanıyor ve umut ediyoru

z ki bu tür acılar özellikle ülkemizde ve bölgemizde yaşanmaz. Huzurun, istikrarın ve gelişmenin inşallah her türlü göstergesi hem ülkemizde hem de bölgemizde yaşanmış olur.” diye konuştu.

Vali Orhan Düzgün de, Ramazanın, zenginlerin fakirleri hatırladığı, zayıfların elinden tutularak onlara yardımcı olunduğu çok güzel bir ay olduğunu belirterek, “Bayramın dünya barışı için bir fırsat olmasını diliyorum. Dünyanın değişik bölgelerinde çok zor durumda olanların, huzura, barışa ulaşması için vesile olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Bakan Yıldız ve Vali Düzgün ile beraberindekiler daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret ederek, yöneticiler ve çok sayıda şehit ailesi ve yakını ile bayramlaştı. Dernek Başkan Vekili Süleyman Özdemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Yıldız ve beraberindekilere şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nde muharip gazilerle bayramlaşan Bakan Yıldız ve Vali Düzgün ile beraberindekiler daha sonra sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı’nda askerlerle, İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde ise emniyet teşkilatı mensupları ile bayramlaştı.

Programın devamında Huzurevi’ne geçen Bakan Yıldız, Vali Düzgün ve beraberindekiler, burada kalanlara karanfil hediye ederek, bayramlarını kutladı. Bayramlaşma programı Huzurevi sakinlerinden Mustafa Yeşiloğlu’nun söylediği türkülerle renklendi.

Bakan Yıldız, Huzurevi’nde kalanlarla bayramlaşmaya gelen Erciyes Üniversitesi Yunus Emre Yaz Okulu etkinlikleri kapsamında Kayseri’ye gelen 20 ülkeden 24 öğrenci ile de yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti.

Bayramlaşma programları daha sonra 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Merkezi’nde devam etti. Vali Düzgün ile Milletvekili İsmail Tamer, merkezde kalan engellilerin bayramlarını tebrik etti. Eğitim alanların türkü söylediği ve çeşitli oyunlar oynadığı bayramlaşmanın sonunda Vali Düzgün, Milletvekili İsmail Tamer ve konuklar çocuklara bayram hediyeleri dağıttı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP Kocasinan ilçe başkanı Çuhadar, köpek saldırısına uğrayan çocuk ve ailesini ziyaret etti

Saadet Partisi Kocasinan İlçe Başkanlığı sosyal medya hesaplarından köpek saldırılarıyla ilgili bir gönderi paylaştı. Geçtiğimiz …