KAYSERİ OLİMPİK GÜN YÜRÜYÜŞÜ PAZAR GÜNÜ, MUTLAKA KATILIN

10 Haziran günü yapılacak faaliyetler kapsamında 7’den 70’e herkesin ister yürüyerek isterse koşarak katılabileceği bir etkinlik olarak bilinen “Olimpik Gün” yaklaşık 20 yıldır dünyanın her yerinde milyonlarca kişinin katılımı ile kutlanıyor. Olimpik Gün, renk, dil, din, ırk, yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın dileyen herkesin katılabileceği eğitici bir program olarak her geçen yıl artan katılımcı sayısı ile daha da büyüyor. “Olimpik Gün Koşusu”na katılmak, bu ideolojiyi sahiplenmenin, benimsemenin ve desteklemenin ifadesidir.Evrensel bir mesaj olarak kabul edildiği ifade edilirken ana hedefinin ise; “En Çok Sayıda İnsana Ulaşabilmek” olduğu bildirildi. Tüm Dünya’da 205 ülke ile aynı zamanda milyonlarca kişinin katılımı ile gerçekleşecek yürüyüş ve koşuların, Türkiye’den 30 binden fazla kişinin katılımı ile kutlanması bekleniyor.

Türk Sporunu daha geniş kitlelere yayarak bulunduğu konumdan daha ileri seviyeye taşıyarak daha sağlıklı,bilinçli spor yapmaya yönlendirmek, dünyada olimpik branşlarda ülkemizi söz sahibi yapacak sporcular yetiştirmek amaçlarımızdandır.

Dünyada bir ülkenin söz sahibi olabilmesi, adından çokça bahsettirebilmesi, bunlarla beraber kalkınabilmesi için Spordaki başarının Katkısı asla tartışılamaz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza da Sporu küçük yaşta aşılamamız gerekir. Dünyada Türk Sporunun seviyesini milletçe canı gönülden artmasını istiyorsak biliniz ki hepimize bu konuda çok büyük görevler düşmektedir.

Bu bağlamda 81 ilde başlatılan  Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz olmak üzere spor şehri ilimizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kayseri Büyük Şehir Belediyesi ile birlikte yaş sınırı olmaksızın 7’den 70’e herkesi kapsayacak şekilde OLİMPİK GÜN YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENECEKTİR.

TARİH : 10 haziran 2012     YER: KASKİ ÖNÜ (FUAR YOLU)     SAAT :  09:00

Program:

Saat 09:00 KASKİ ÖNÜ (FUAR YOLU)  toplanma

Saat : 09:20 Olimpik gün koşusu

Saat: 09:30 Kaski önünden fuar alanına hareket (kayseri dünya ticaret merkezi)                            Saat: 10:00 Kayseri Dünya Ticaret Merkezi önünde Toplanma

                    Saygı Duruşu

                    İstiklal Marşı

                    Günün Anlam ve önemini belirten konuşmalar

Bir yanıt yazın