Ana Sayfa / Haberler / Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası, merdiven altı üreticilerden dertlendi

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası, merdiven altı üreticilerden dertlendi

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hayrettin Köse, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi artan ‘merdiven altı’ gıda üretimlerinden dert yandı. Köse, “Bayramın yaklaşması ile birlikte berber dükkanları bile tatlı satmaya başladı. Herkes kendi sanatını yapsın, kendi işini yapsın.” dedi.
Ramazan Bayramı’na az bir süre kala tatlıcılarda da hareketlilik yaşanmaya başladı. Bayramın olmazsa olmazlarından olan tatlılara karşı ilginin yoğunlaştığı son günlerde ‘merdiven altı’ diye tabir edilen gıda üretiminde de artış yaşandı. Bu satıcılara karşı Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hayrettin Köse, tavsiyelerde bulundu. Ruhsatı olmayan iş yerlerinden tatlı alınmaması uyarısında bulunan Köse, “Bizler insan sağlığına hitap eden işletmeleriz. Ramazan’ın son günlerine yaklaştıkça tatlıya olan talep artıyor. Çünkü vatandaşlar ne kadar kavun, karpuz yese de kan şekerinin düşmesi ile tatlıya yöneliyorlar. En sağlıklı tatlıyı ruhsatlı işletmelerden almak lazım. Ruhsatı olmayan işletmelere kesinlikle itibar göstermesinler.” diye konuştu.
Tatlının tazeliğinin renginden de anlaşılacağının altını çizen Hayrettin Köse, herkesin kendi işini yapması gerektiğini belirtti. Köse, şunları söyledi: “Tatlı bir gün önce yapıldığı için yumuşar. Tüketicinin alırken dikkat etmesi gerekir. Bir günün üzerinde kalan tatlılar yumuşaklık gösterir. Tatlıda yağ, ceviz, toz şeker ve su kullanılır katkı maddesi olarak. Bayramın yaklaşması ile birlikte berber dükkanları bile tatlı satmaya başladı. Bu abesle iştigal. Herkes kendi sanatını yapsın kendi işini yapsın. Eğer burada 3-5 kuruş kazanç varsa erbabına bıraksınlar lütfen.”

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Tabip Odasından Başkan Çelik’in Önerisine Destek

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, ” Şehir hastanesine taşınan Kayseri …