KAYSERİ EMITT TURİZM FUARI’NDA

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen 18’nci EMITT – 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda yer alan Kayseri Valiliği standı ile kentimize ait tarihi, kültürel ve turistik değerler dünyaya tanıtılıyor. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, açılışına katıldığı fuardaki Kayseri Standı’nda yerli ve yabancı konuklara ilimiz hakkında bilgiler verdi, sektörün önde gelen isimleri ile ileriye dönük çalışmaları değerlendirdi.
Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 18.si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in açılışını yaptığı fuarda en hareketli stantlar arasında yer alan Kayseri standına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kayseri’nin hem kentin genel tanıtımı hem de Erciyes Kış Turizm Merkezi olmak üzere iki ayrı stantla tanıtıldığı EMITT Turizm Fuarı’nın açılışında, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizmi “Barış Projesi” olarak ifade ederek, “Turizm dünyanın en demokratik ve çoğulcu sektörüdür. Sadece turizmcilerin, siyasetçilerin, yöneticilerin, sektör temsilcilerinin değil, adını sayıp sayamayacağımız birçok kimsenin, sektörün katkısı ile oluşan dünyanın en büyük barış projelerinden bir tanesidir. Dünyada hiçbir kaybedeni olmayan, en önde gelen ve yegâne sektör turizm sektörüdür. Türk turizmcisiyle gurur duyuyoruz” dedi.
Vali Orhan Düzgün, dünya turizm sektörü alanında birçok ülkeyi ağırlayan EMITT Turizm Fuarı’nda, Kayseri standını ziyaret eden yerli ve yabancı konukları ağırladı, aralarında çok sayıda il valisi, Belediye Başkanı, Turizm sektörü temsilcileri ve medya temsilcileri olmak üzere konukları ile yakından ilgilenerek Kayseri’nin yöresel lezzetlerinden ikram etti.
Vali Düzgün, Türkiye’nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 200’ün üzerinde il, ilçe, belde ve 67 ülkeden yüzlerce katılımcının yer aldığı fuarda, Kayseri’nin kültürel mirası ve turizm potansiyeli hakkında tanıtımda bulunurken, pek çok televizyon kanalına da bu yönde röportajlar verdi.
Kayseri’nin çok yönlü olarak tanıtıldığı standı ziyaret edenlere mantı, pastırma, sucuk, nevzine tatlısı ve elma gibi yöresel lezzetlerden ikram ediliyor, tanıtıcı broşürler veriliyor.
2 Şubat’ta kapanacak EMITT Turizm Fuarı’nda, Erciyes Kış Turizm Merkezi de, bu alan için ayrılan stantlarda yerini alarak, yerli ve yabancı turizmcilere tanıtılıyor.
18’nci EMITT-2014 Doğu Akdeniz Uluslar arası Seyahat ve Turizm Fuarı’na Vali Orhan Düzgün’ün yanı sıra birçok ilin valisi, yabancı ülke bakanları, belediye başkanları ve kaymakamlar ile başta turizm sektöründen olmak üzere çok sayıda ziyaretçi katıldı

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın