‘Kayseri Denizi’nin 3. Sahil Yolu başladı

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, ‘Kayseri Denizi’ olarak isimlendirilen Yamula Baraj Gölü etrafında devam eden Sahil Yolu’nda 2. etap Çevril’i bitirerek 3. etap Taşhan’a  başladıklarını söyledi.

75-80 kilometre göl uzunluğu, 82 milyon metrekare de göl alanıyla Yamula Barajı’nın Kayseri’nin denizi olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, “Kayseri Sahil Yolu’nda 2. etabı da tamamladık. Sahile ulaşım için yeni bir alternatif oluştururken; süre ve mesafeyi de kısalttık. Uzun zamandan beri kar yağmadığı için kış şartları bahara dönüştü.  Biz de bunu fırsata dönüştürüp kepçe ve grayderlerimizle çalışmalara kaldığımız yerden başladık. Kayseri Sahil Yolu’nda Çevril-Taşhan 3. etabına girdik” dedi.

Başkan Bekir Yıldız, Sahil Yolu’nun Ebiç, Dadağı, Kemer, Emmiler, Taşhan, Çevril ve Kuşçu’yla birlikte 7 mahalleden geçeceğini hatırlatarak ” 12 metre genişliğinde ve 32 km uzunluğunda olması planlanan Sahil Yolu’nun maliyeti 12 milyon doları bulacak. Sahil Yolu’na mesire alanları, parklar, dinlenme yerleri yapacağız. Kayseri deniz kenarında gezecek, deniz kıyısında yürüyecek. Kayseri’yi denizden sonra sahil yoluna da kavuşturduk” diye konuştu.

sahil yolu (3) [640x480] sahil yolu (4) [640x480] sahil yolu (1) [640x480] sahil yolu (2) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın