KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR PARKI’NDA MUHTEŞEM AÇILIŞ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve yeniden düzenlenen parklar için açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin her bir köşesinde emekleri ve alın terleri bulunduğunu belirterek, bu hizmetlerle Kayseri’nin kabuk değiştirdiğini söyledi.

Büyükşehir Parkı’nda yapılan ortak açılışa Başkan Mehmet Özhaseki eşi Neşe Özhaseki ile birlikte geldi. Açılışa, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı, belediye başkan adayları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DÜNYANIN EN PAHALI PARKI

Açılışta yaptığı konuşmada Büyükşehir Parkı ile dünyanın en pahalı parkını hizmete açtıklarını ifade eden Başkan Özhaseki, “Çünkü bu parkın yerinde 50-60 daire ve lojmanlar vardı. Onları kaldırmak için yenilerini yapmak gerekiyordu ve 10 trilyon lira ona harcadık. Burası konut alanıydı ve konut olarak satılabilirdi. Sattığımız zaman herhalde 20-25 trilyon elimize geçerdi. Neticede park için de bir para harcadık. Hepsi yan yana geldiğinde 30 trilyondan fazla ediyor. Ama değdi mi derseniz, o paradan vazgeçtiğimize değdi. Güle güle kullanın inşallah” dedi.

Büyükşehir Parkı ile birlikte birdizi hizmetlerin de açılışının yapıldığını ifade eden Başkan Özhaseki, “İldem Raylı Sistem Hattı Parkı, Argıncık Kayabaşı Parkı, İnönü Parkı 4. etap bitti. Ayrıca Mimarsinan Parkı’nda düzenlemeler yaptık. Toplam 200 bin m² alanda çalışma yaptık. Ayrıca 28 parkımızda fitnes aletlerini yeniledik. Belediyemizin cephesi yenilendi, onun da açılışını yapıyoruz. Tüm hizmetler hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmasında Kayseri’nin kabuk değiştirdiğini dile getiren Başkan Mehmet Özhaseki, şehrin her bir köşesinde alın terlerinin bulunduğunu söyledi. Özhaseki sözlerinin sonunda, “Biz bu şehrin çocuğuyuz. Buralarda doğup büyüdük. Buranın ekmeğini yedik, suyunu içtik, havasını soluduk ve şehre borcumuz var. Bu borcu ödemek istiyoruz. Kader bana başkanlık gibi bir görev verdi. Ben Allah’a hamd ediyorumki, doğduğum bu şehre, evliyalar diyarına, alimler diyarına hizmet etmek gibi kutsal bir görevi senelerdir yerine getiriyorum. Hizmetlerimiz hayırlı olsun” dedi.

Başkan Özhaseki’nin konuşmasının ardından protokol mensupları tarafından tüm hizmetlerin ortak açılışı yapıldı.

AÇILIŞA BÜYÜK İLGİ

Büyükşehir Belediyesi yanındaki askeri lojmanların yıkılmasının ardından yapılan Büyükşehir Park’ın açılış programını Ünlü Sunucu İpek Tanrıyar sundu. Açılış programı Koray Haklı’nın rock konseri ile başladı. Gençler ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği açılışta Karizma Show’un basket gösterisi muhteşemdi. Işık ve lazer oyunları arasında Work out Turkey grubunun akrobasi gösterisi de ilgi ve heyecanla izlendi.

MÜTHİŞ GÖSTERİ

Büyükşehir Park ve diğer hizmetlerin açılışını simgeleyen kurdelenin kesilmesiyle birlikte muhteşem bir görsel şov başladı. Işık ve lazer oyunları, meşaleler ve hava fişek gösteriler açılışa gelenler tarafından nefesler tutularak izlendi. Açılış nedeniyle düzenlenen gösteriler konserlerle ilerleyen saatlere kadar devam etti.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın