Kayseri Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Tramvay Hattı İlk Ray Kaynak Töreni Yapıldı

Kayseri Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Tramvay Hattı İlk Ray Kaynağı Töreni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Protokol, mevcut tramvay sistemine bağlantı noktası olan Anafartalar istasyonunda ilk ray kaynağını yaptı.

Belsin bölgesinde gerçekleştirilen Kayseri Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Tramvay Hattı İlk Ray Kaynağı Töreni’ne Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları ile üst düzey yetkililer katıldı.

Törende, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün, proje hakkında kapsamlı bir sunum yaptı.

“KAYSERİ’Yİ GELECEĞE TAŞIMANIN PLANLARINI YAPIYORUZ”

Daha sonra kürsüye davet edilen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı konuşmada, “Uluslararası ulaşım koridorlarının merkezinde bulunan Kayseri, Avrupa, Asya, Ortadoğu arasındaki yolcu ve yük taşımacılığında büyük bir öneme sahip. Bu nedenle Kayseri’nin ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkındayız. Tüm ulaşım ve iletişim altyapısı projelerimizde Kayseri’yi bayındır kılmanın, Kayseri’yi geleceğe taşımanın planlarını yapıyoruz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, 21 Kasım 2020’de temeli atılan Anafartalar-Mobilyakent tramvay hattı projesinin Kayseri’nin önemli projelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“7 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan oluşan projemiz, Kayseri’nin kent içi raylı toplu taşıma altyapısının gücüne güç katacak, ülkemizin yeşil ulaşım hedeflerini de destekleyecektir. İlk günden itibaren 300 personelle 7/24 esasına göre sürdürdüğümüz çalışmalarımızda kazı çalışmalarında yüzde 86, beton imalatlarında yüzde 78, ray montajında yüzde 75 oranında ilerlemeler kaydettik. Hattımızın mevcut tramvay sistemine bağlantı noktası olan Anafartalar istasyonunda ray kaynağı işlerini başlatarak, önemli bir kilometre taşını da geride bırakıyoruz. Birkaç ay içerisinde inşaat işlerini de tamamlayıp, elektronik, mekanik işlere hız vereceğiz.”

“KAYSERİ İÇİN PEK ÇOK PROJELERİMİZ VAR”

Kayseri’de pek çok projelerinin olduğunu, devam eden projelerinin bitirilmesini amaçladıklarını ifade eden Karaismailoğlu, “Yapım çalışmaları sırasında Kayserililere rahatsızlık vermemek için şehir şantiyeciliğinin en iyi örneklerinden birini göstermeye çalıştık. Kayseri’nin 35 kilometre olan raylı sistem uzunluğunu 42 kilometreye, 55 olan istasyon sayısını da 66’ya çıkarıyoruz. Temin edeceğimiz 5 adet tramvay aracı ile Kayseri’nin 69 olan raylı sistem aracının sayısını da 74’e yükseltiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, protokol tarafından kaynak yapım alanında Kayseri Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Tramvay Hattı İlk Ray Kaynağı Töreni gerçekleştirildi.

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Üretim Operasyonu: 6 Gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği Ekipleri Bitcoin Madenciliği üretenler karşı …