KAYMEK’TEN İSTİHDAMA KATKI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) ile KOSGEB tarafından yürütülen girişimcilik eğitimi yeni girişimcilerin yetişmesine ve dolayısıyla istihdama katkı sağlıyor. KAYMEK’te girişimcilik eğitimine katılan Sinan İlhan, restoran açtı ve altı kişiye daha istihdam sağladı.

KAYMEK’te girişimcilik eğitimi alan Sinan İlhan’ı Beylerbeyi Restoran adlı işyerinde ziyaret eden Büyükşehir Eğitim Faaliyetleri (BEF) Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak istihdamı artırmak adına birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. KAYMEK’in girişimcilik kursu ve meslek edindirme kurslarından mezun olan kursiyerlerin girişimci bir ruhla piyasaya atıldıklarını ve başarılı çalışmalar yaptıklarını dile getiren Tuzcuoğlu, “KAYMEK ile birlikte yürüyen girişimcilik kurslarından eğitim alan ve bir iş kuran kursiyerimizin iş yerinde olma mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisi iş sahibi olduğu gibi başka insanları da çalıştırarak istihdama destek oluyor. KAYMEK kurslarından mezun olan girişimcileri gördükçe yaptığımız çalışmaların ne kadar anlamlı ve kıymetli olduğunu daha iyi anlıyoruz” dedi.

Girişimcilik eğitimi bitirdikten sonra restoran açan Sinan İlhan da KOSGEB ile KAYMEK’in girişimcilik kursuna katılarak yeni bilgiler öğrendiklerini ve sonuçta açtığı işyerinde altı kişiye istihdam sağladığını söyledi.

KAYMEK Girişimcilik Kursu Eğitmeni Büşra Hisar eğitimlerinin üç ay sürdüğünü ve yeni girişimciler mezun ettiklerini dile getirirken, Prof. Dr. Mahmut Özdevecioğlu da KAYMEK’in eğitim işini çok güzel yürüttüğünü ve üç ay süren girişimcilik eğitiminin ardından KOSGEB’in 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimine geçiş sağlanarak bu eğitimi de bitiren kursiyerlerin destek almaya hak kazandığını belirtti.

KAYMEK (1) [640x480] KAYMEK (2) [640x480] KAYMEK (3) [640x480]

Bir cevap yazın