KAYMEK İLE OKUR YAZARLAR

KAYMEK İLE OKUR YAZAR (5) [640x480] KAYMEK İLE OKUR YAZAR (1) [640x480] KAYMEK İLE OKUR YAZAR (2) [640x480] KAYMEK İLE OKUR YAZAR (3) [640x480] KAYMEK İLE OKUR YAZAR (4) [640x480]Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) şehrin farklı bölgelerinde okuma-yazma kurslarını sürdürüyor. Boztepe Mahallesi’ndeki KAYMEK tesislerinde açılan kursa katılan kursiyerler için okuma bayramı düzenlendi. Kursa Afganistan’dan gelen mülteciler de katılarak okuma yazma öğrendi.

Boztepe Mahallesi’ndeki KAYMEK kurs merkezinde açılan okuma-yazma kursunda gerçekleştirilen okuma bayramına Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki, Büyükşehir Eğitim Faaliyetleri (BEF) Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, KAYMEK yöneticileri, eğitmenler ve kursiyerler katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, KAYMEK’lerde ikinci dönemin başlamak üzere olduğunu ve 13 ayrı tesiste, 55 branşta kurslar açıldığını söyledi. Şehrin farklı farklı bölgelerinde kurs hizmetleri verdiklerini vurgulayan Tuzcuoğlu, şehrin tamına ulaşmak istediklerini belirtti. Tuzcuoğlu, “Kurs verdiğimiz insanların geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını arzu ediyoruz. Bu kurslara katılan hanımefendileri öğrenme çabalarından dolayı tek tek tebrik ediyorum” dedi.

Afganistan’dan gelen mültecilerin de katıldığı okuma-yazma kursunda okumayı öğrenen kursiyerler daha sonra şiirler okuyarak okuma yazma öğrenmenin hayatlarında yaptığı değişiklikleri anlattı. Kursiyerler ayrıca ‘Okumayı öğrendim hiç beceremem derken, artık zorlanmıyorum otobüse binerken’ adlı kısa oyunu sahneledi.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki de kursiyerlerin okuma azminden dolayı çok duygulandığını belirterek, “Gayretleriniz için tebrik ediyorum. Sizleri desteklemek bizlerin vazifesi. Kurs öğretmenlerimizi de fedakarlıklarından dolayı kutluyorum” dedi. Özhaseki, kursiyerlerin yapmış olduğu el işlerinden oluşan sergiyi de gezerek emek verenleri tebrik etti.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın