KARACAOĞLU MAHALLESİNDE İFTAR

mlk karacaoğlu (4) [640x480] mlk karacaoğlu (8) [640x480] mlk karacaoğlu (1) [640x480] mlk karacaoğlu (2) [640x480]Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayının bir çalışması olarak devam ettirilen Mahallemde iftar var, etkinliğin bu sefer Karacaoğlu Mahallesinde gerçekleştirildiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak yaz aylarında aynı fırından, aynı bakkaldan, aynı toplu ulaşım araçlarından faydalanan ancak yanı mahallede oturmalarına rağmen birbirlerini tanımayan mahalle sakinleri için mahalle piknikleri düzenlediklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye olarak ramazan ayı içerisinde olmamızdan dolayı bu geleneğimizi MAHALLE İFTAR SOFRALARINA dönüştürdüklerini kaydetti.

Belediye Başkan yardımcıları, Daire Müdürleri ile birlikte Karacaoğlu Mahallesi Melikgazi İlköğretim Okulu bahçesinde 3000 kişilik iftar çadırına konuk olan Başkan Memduh Büyükkılıç, iftar alanında bölge halkı ve özellikle ev hanımları ile gençler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı ve onlarla sohbet etti.

Meclis üyeleri,Başkan Yardımcıları,Daire müdürleri ve Mahalle Muhtarının iştirak ettiği iftar sofrasında misafirler ile tek tek ilgilenen ve sohbet eden Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi.

”Ramazan ayı bereket ayıdır. Bu ay içerisinde insanlar nefis muhasebesi yapar. Ayrıca toplumda yerini bulmaya çalışır. Çünkü toplum birlik ve beraberlik içerir. Ramazan ayı paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örnekleri sergiler. Günlük koşuşturmada birey çoğu zaman komşusunu tanımıyor. Selamlaşmıyor bile çünkü komşusundan bir haber. İşte ramazanın güzelliği burada pişirilen bir kap çorba komşu ile paylaşılır. Teravide birlikte olunur. Özelikle bu tür mahalle ve toplu iftarlarda bir araya gelerek sohbet eder, tanışır ve dostluklar kurar. İftar sofraları dostlukların, arkadaşlıkların vesiledir. Bu açıdan bundan sonra mahalle iftarlarını süreklilik haline getireceğiz” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …