Kalp hastasının imdadına jandarma yetişti

Kayseri-Erciyes kayak merkezinde yolunda kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı. Bir otomobilde yolun kaygan ve tipi olmasından dolayı şarampole kaydı. Jandarma aracı kurtarırken içerisinde bulunan kalp hastasını da hastaneye yetiştirdi. Jandarma bir otel müşteriline taşıyan servistekilerini kurtararak uçağa yetiştirdi.

Kayseri’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı ile birlikte şiddetli rüzgar yüzünden hayat olumsuz etkileniyor. Kayseri-Erciyes kayak merkezi arasındaki karayolu da kar yağışı, tipi ve eksi 20 derece soğukla birlikte oluşan buzlanmadan dolayı sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yol üzerinde kalan çok sayıda aracın imdadına ise Erciyes Jandarma Arama Kurtarma timi yetişti.

Kar üstü araçla buzlanma ve tipiye bağlı olarak şarampole kayan ve çıkamayan araçların yardımına giden jandarma, Develi ilçesinden şehir merkezine getirilen kalp hastası bir vatandaşı da kurtardı. Çocukları ile birlikte 38 VU 934 plakalı otomobille getirilen kalp hastası Hüseyin Tosun, aracın buzlanma nedeniyle şarampole kayması sonucu zor anlar yaşadı. Aracın çıkartılamaması üzerine jandarmadan yardım istendi. Jandarma öncelik tanıdığı bu aracın ve içindekilerin kurtarılması için harekete geçti. Olay yerine geldikten sonra çekme halatıyla jandarmanın kar üstü aracına bağlanan otomobil daha aşağı doğru kayması engellendi. Daha sonra içindeki kalp hastası ve yolcular kurtarıldı. Kalp hastası jandarma aracıyla aşağı indirilerek 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi ve hastaneye kaldırıldı.

Jandarma ekipleri, bir otelin müşterilerini taşıyan ve yoldan çıkan servis içinde harekete geçti. Jandarma, servistekilerini kurtararak hava limanındaki uçaklarına yetiştirdi. Jandarma gün içinde de çok sayıda aracı ve yolcuları kurtardı. Karayolları ekipleri güzergahta yol açma ve tuzlama çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ancak aşırı tipi nedeniyle çalışmalar olumsuz etkileniyor.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın