KADİM ŞEHİRDE TASAVVUF ESİNTİSİ

tasavvuf (7) [640x480] tasavvuf (8) [640x480] tasavvuf (5) [640x480] tasavvuf (1) [640x480] tasavvuf (6) [640x480]Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı kültür-sanat etkinlikleri Türk Tasavvuf Musikisinin ünlü ismi Halil Necipoğlu’nun konseri ile devam etti. Necipoğlu “Kadim medeniyetin müstesna şehri Kayseri’de olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Türk Tasavvuf Musikisinin tanınmış isimlerinden Halil Necipoğlu Büyükşehir Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde Şehir Tiyatrosu’nda bir konser verdi. Kayseri’yi “Kadim medeniyetin müstesna şehri” olarak tanımlayan Halil Necipoğlu böyle bir etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek tasavvuf musikisinin seçme eserlerini seslendirdi. Konserde Necipoğlu’na, Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tasavvuf Musikisi Bölümü eşlik etti.

KONSERVATUARIN YENİ BİNASI AÇILIYOR

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat alanındaki yatırımları da sürüyor. Uzun yıllardır Melikgazi Belediyesi içinde hizmet veren Büyükşehir Belediye Konservatuarı artık yeni binasında hizmet verecek. Daha önce Onay Sineması olarak kullanılan ve yapılan tadilatın ardından konservatuar binasına dönüştürülen yapı, yarın (22 Şubat Cumartesi) saat 13.00’de düzenlenecek olan törenle  hizmete açılacak.

ERCİYES YAZARLAR ZİRVESİ

Aynı gün ayrıca 2. Erciyes Yazarlar Zirvesi gerçekleştirilecek. Türkiye Yazarlar Birliği genel merkez yönetimi ve şube başkanlarının yanısıra Kayserili şair, yazar ve edebiyatçıların katılımıyla yapılacak olan zirvede “Anadolu’da Roman, Roman’da Anadolu” konulu panel gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’ndaki program saat 14.00’de başlayacak.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın