Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Jandarmadan kaçak kazı, polisten silah ve terör operasyonu yaptı: 8 gözaltı

Jandarmadan kaçak kazı, polisten silah ve terör operasyonu yaptı: 8 gözaltı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçak kazı yapanlara yönelik son operasyonda; Y.K., D.D. ve H.Ç. isimli şüphelilere ait 1 adet tabanca, 3 adet dedektör, 1 kazma, 1 adet kürek, 35 adet muhtelif eski eser ele geçirildi. 3 Kişi gözaltına alınırken yapılan açıklamada ‘ Jandarma tarafından tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Kayserimizin eşsiz kültürel ve doğal mirasına izinsiz kazı yaparak zarar verenlere yönelik mücadele kararlılıkla sürdürülecektir” denildi.

Kayseri Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonunda ise, yasa dışı silah ve mühimmat ticareti yaptıkları iddia edilen İ.G, O.S. ve İ.G. 7 adet 9 milimetre çapında ruhsatsız tabanca, tabancalara ait şarjör ile 70 adet mermi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile yakalandı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturma kapsamında aranan S.D. ile kocası H.D, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yakalandı ve İstanbul’a gönderildi.

Göz Atabilirsiniz.

Dilenci çocuklar ve  İşçilerde sona gelindi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projeleri kapsamında; 10.08.2015 tarih ve 2015/5 sayılı …