Ana Sayfa / Haberler / Politika / İYİ Parti Kayseri’de önce türbede dua etti, sonra partide açıklama yaptı

İYİ Parti Kayseri’de önce türbede dua etti, sonra partide açıklama yaptı

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Tekin,  kurucu üye Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı, parti il-ilçe yönetimi ve beraberindeki partililer  ve bir grup vatandaş Mevlana’nın hocası Seyyid Burhaneddin hazretleri türbesinde dua ettikten sonra partide milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun da açıklama yapması ile siyasete adım attı.Partideki bu ilk program nedeniyle emniyetin sivil ağırlıklı geniş ve sıkı güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

Parti il binasındaki toplantının açılışında konuşan il başkanı  Hüseyin Tekin, kendilerini bu göreve getiren ve güvenenlere teşekkür etti “10 Aralık’a kadar geçecek zaman zarfında da ilçe teşkilatları, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 16 ilçemizin tamamında teşkilatlanmamızı tamamlayıp, bunu genel merkezimizin onayına sunacağız. 10 Aralık’tan önce, tam tarih veremiyorum; ama o zamana kadar 16 ilçemizin tamamında teşkilatlarımız tamamlanmış olarak faaliyete geçecek” derken Parti Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, “Hedefimiz Türkiye’yi tekrar parlamenter demokratik sisteme döndürmektir. Türkiye’yi tekrar kuruluş felsefesi üzerine inşa etmektir. Tamamen siyasetin, hukuktan elini çektiği, bağımsız bir hukuk anlayışı ikame edilecektir. Ekonomik düzen, yeniden dizayn edilecektir. İnsan haklarını Avrupa istediği için değil, kendi insanımız için yerine getireceğiz. Türkiye, aslında olması gereken 1923’te kurulduğu şekilde, medeniyet seviyesinde kendi insan haklarını tanıyan, insan oldukları için değer veren; ama her bir Türk vatandaşını ayırt etmeksizin kucaklayan bir anlayışa sahip olarak faaliyet gösterecektir. Bunun için hedefimiz, yüzde 50 artı 1’dir, en az. Yani bir baraj aşma meselesi değildir. Şu an Anayasa’ya göre, partilerin hiçbir hükmü yoktur. Dolayısıyla partimiz 50 artı 1’i hedeflemektedir. Partimiz, cumhurbaşkanını seçecektir. İnşallah, cumhurbaşkanı seçildikten sonra da ilk yapacağımız iş, birtakım adli düzenlemeler yaptıktan sonra seçim kurulu dahil olmak üzere tekrar Anayasa değişikliği için parlamenter sisteme dönmek için Anayasa değişikliği referandumuna gidecektir. Türkiye Cumhuriyeti tekrar olması gereken, demokratik parlamenter hukuk sistemini benimsemiş bir devlet olarak görevini yerine getirecektir. Herhangi bir cemaatin ya da şirketin desteğini almadık. Bizim tek destekçimiz, Türk milletidir”dedi.

Göz Atabilirsiniz.

Abdullah Gül’den eleştirenlere yanıt..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  eleştirdiği Abdullah Gül “Gerekli gördüğümde açıklamalara devam edeceğim” açıklaması yaptı. 696 …