Iste Sony Xperia Z3′ün Özellikleri

Sony eylül başında Xperia Z3′ü duyuracak ve telefona ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir süre önce görüntüleri yayınlanan ve Xperia Z2′nin aksine kavisli bir kenar yapısı sunan telefona ait yeni detaylar Evleaks cephesinden geliyor.

Mobil dünyasının bir numaralı bilgi, sızıntı kaynağı ve en güvenilir sicile sahip gizemli şahsiyeti Evleaks tarafından yayınlanan bilgilere göre Xperia Z3′te 5.15-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran yer alacak. Telefonun işlemci gücünü 2.4GHz’de çalışan Snapdragon 801AC üstlenecek (Xperia Z2′de 2.3GHz’de çalışan Snapdragon 801AB yer aldı). RAM miktarı bir kez daha 3GB , depolama tarafından ise 16GB ve hafıza kart desteği bizleri karşılayacak.

Sony Xperia Z3′te Z1, Z1 Compact ve Z2′de olduğu gibi 20.7MP çözünürlüklü Ultra HD video kaydı gerçekleştiren Exmor RS  sensör kullanacak. Telefonun ön kamerası 2.1MP olacak.

Evleaks’e göre Xperia Z3, Android 4.4.4 KitKat işletim sistemine sahip olacak. Ancak Sony sürpriz bir şekilde telefonda Android L’yi karşımıza çıkarabilir.

Alt bölümde Xperia Z3′ün daha önce yayınlanan görüntülerine göz atabilirsiniz.

76613323

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Ekonomi-teknoloji haberleri, TUİK verileri (30.12.2021)

Yünsa 8,7 milyon pet şişeyi kumaşa dönüştürdü Avrupa’nın en büyük üst segment yünlü kumaş üreticisi …