İşte Kayseri’nin AK Parti adayları

z30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Yerel Seçimler öncesinde partiler aday belirleme çalışmalarına devam ediyor. Günlerdir hatta haftalardır Kayseri’de özellikle metropol ilçelerde kimlerin aday gösterileceği merakla bekleniyordu. AK Parti, bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrasında adaylarını belirledi.

O yok
Daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı aday Mehmet Özhaseki olarak açıklanmıştı. Özhaseki’den sonra özellikle Kocasinan ve Melikgazi Belediyesi için kimlerin aday gösterileceği konusu kamuoyunu uzun süredir meşgul ediyordu. Bugün ise o muamma ortadan kalktı. AK Parti tarafından belirlenen listede Memduh Büyükkılıç, yine Melikgazi Belediyesi Başkan adayı olurken Kocasinan Belediye Başkanlığı için ise Bekir Yıldız, aday gösterilmedi. 27 Mart 1994’ten bu yana Kocasinan Belediye Başkanı olarak görev yapan Bekir Yıldız’ın yerine AKP Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Çelik aday gösterildi. Kayseri’nin parlayan yıldızı olarak lanse edilen ilçesi gösterilen Talas’ta ise mevcut Başkan Rıfat Yıldırım’ın yerine Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Mustafa Palancıoğlu aday gösteriliyor.

İşte adaylar
25 partinin katılacağı 2014 Yerel Seçimler’de Ak Parti, Kayseri adaylarını şöyle sıraladı. AK Parti Genel Merkezi’nin, yarın Kayseri’deki tüm ilçe adaylarını açıklayacağı isimleri şöyle:

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mehmet Özhaseki
Kocasinan Belediye Başkan Adayı: Mustafa Çelik
Melikgazi Belediye Başkan Adayı: Memduh Büyükkılıç
Akkışla Belediye Başkan Adayı: Ali Ergül
Bünyan Belediye Başkan Adayı: Şinası Gülcüoğlu
Develi Belediye Başkan Adayı: Mehmet Cabbar
Felahiye Belediye Başkan Adayı: Vural Coşkun
Hacılar Belediye Başkan Adayı: Ekrem Baktır
İncesu Belediye Başkan Adayı: Zekeriya Karayol
Özvatan Belediye Başkan Adayı: Nasip Aksoy
Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı: Lütfi Ekinci
Sarıoğlan Belediye Başkan Adayı: Ali Taştan
Sarız Belediye Başkan Adayı: Ömer Akpınar
Talas Belediye Başkan Adayı: Mustafa Palancıoğlu
Tomarza Belediye Başkan Adayı: Fahrettin Işık
Yahyalı Belediye Başkan Adayı: Esat Öztürk
Yeşilhisar Belediye Başkan Adayı: Abdülkadir Akdeniz

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın