İsrail’in Gazze’ye Saldırıları protesto edildi

Emek Partisi İl Başkanlığı, İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etti. 

İl Başkanı İsmet Gümüşoluk, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı basın açıklamasında, Rojava’ya yönelik IŞİD saldırılarının teşvik edildiğini öne sürerek, İsrail’in de uzun aradan sonra Filistin‘e yönelik saldırı başlattığını söyledi.

İsrail hükümetinin kendine yeni bahane bulduğunu dile getiren Gümüşoluk, şunları kaydetti:

“Yüzlerce sivilin ölmesine ve Gazze‘nin altyapısının tahrip edilmesine yol açan saldırılar giderek daha yıkıcı olmaktadır. Dahası İsrail, Gazze‘ye bir kara saldırısı hazırlığını dünyanın gözü önünde sürdürmektedir. Ama Türkiye dahil bölge ülkeleri ve insan haklarından, ülkelerin bağımsızlığından dem vuran batılı ülkeler ile BM‘den, herhangi bir ciddi girişim söz konusu değildir. Ortadoğu’da halkların inançlarını istismar ederek din ve mezhep politikası yürüten bütün çevreler, Filistin için yanıp yakınıyor, İsrail‘e verip veriştiriyorlar ama aynı çevreler Rojava’ya yönelik IŞİD saldırılarını ise destekliyor, hatta IŞİD’e sempatilerini ifade etmekten çekinmiyorlar. Bu çok açık samimiyetsizlik ve çelişkidir.”

Gümüşoluk, her platformda Rojava ve Filistin‘e yönelik saldırıları protesto etmeyi, bölgeyi kana, ateşe bulayan politikaları ve o politikaların uygulayıcılarıyla mücadele etmeyi vazgeçilmez görev gördüklerini ifade ederek, “Mezhep, inanç ve Milliyet ayrımına karşı, eşitliği, barışı ve kardeşliği savunan tüm Ortadoğu halkları bu kanlı oyunu bozacaktır” dedi.

Bazı partililer eyleme Filistin bayraklarıyla katıldı. İsrail aleyhine slogan atan partililer, “Filistin-Rojava, kalbimiz orada”, “Filistin-Rojava yalnız değildir”, “Katil IŞİD, yüreğiniz varsa İsrail‘e saldırın” yazılı döviz açtız

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …