İPZ Anadolu etkinliklerinde ikinci durak Kayseri olacak

Türkiye’de 2006 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye’nin en geniş kapsamlı dijital pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ), 2014 yılından itibaren Anadolu’daki markalarla bir araya gelmeye başlıyor. 30 Ocak’ta Gaziantep’de gerçekleştirilen ilk etkinlikten sonra şimdi sıra Kayseri’de. Türk Telekom’un Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen İPZ Anadolu, “5 İlden 15 Başarı Hikayesi” vizyonu ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Bundan sekiz yıl önce “dijital pazarlama konusunda reklamveren nezdinde bir farkındalık yaratma ve bu alanda gelişimi sağlama” vizyonuyla yola çıkan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ), sekizinci yılında bu vizyonunu Anadolu markaları ile paylaşmak için yola çıktı.z

Pazarlama İletişimi alanında Türkiye’nin en köklü yayını olan Marketing Türkiye dergisinin desteğiyle, MMI (Marketing Management Instıtute) tarafından düzenlenen etkinlik, aynı zamanda dijital pazarlama konusunda Türkiye’de düzenlenen ilk ve en geniş kapsamlı zirve olma özelliğini taşıyor.

Bugüne kadar binlerce pazarlama profesyonelini ve yüzlerce konuşmacıyı aynı çatı altında buluşturarak dijital pazarlama konusunda yaşanan son gelişmeleri masaya yatıran İnteraktif Pazarlama Zirvesi, 2014 yılında Türk Telekom’un Ana Sponsorluğunda Anadolulu markalarla kucaklaşacak.

30 Ocak 2014 tarihinde Gaziantep Novotel’de yapılan etkinlikle başlayan İPZ Anadolu turnesi, yoluna 13 Mart’taki Kayseri etkinliği ile devam edecek.

Etkinliğin teması: “Dönüşüm ve Uyum”

Anadolu’daki yüzlerce pazarlama profesyoneli, marka temsilcisi, akademisyen ve öğrencileri “Dönüşüm ve Uyum” temasıyla karşılayacak olan İPZ Anadolu etkinliklerinin amacıyla ilgili Marketing Türkiye dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve MMI Türkiye Başkanı Günseli Özen Ocakoğlu şunları söylüyor: “Bundan sekiz yıl önce İnteraktif Pazarlama Zirvesi’ni tasarlarken bir hayalimiz vardı: Dijital mecranın pazarlama yatırımları içinde hak ettiği yere gelmesini sağlamak… Teknoloji ve dijitalleşmenin sunduğu nimetlerden markaların maksimum faydayı elde etmesi için bir yol gösterici olmak istiyorduk. Düzenlendiği sekiz yıl boyunca İPZ’nin bu misyonunu önemli ölçüde yerine getirdiğini düşünüyoruz. Bugün geldiğimiz noktada dijital pazarlama, televizyon, gazete, açıkhava gibi geleneksel mecralarla rekabet eden bir mecra haline geldi. Ancak tüm bunların ötesinde İPZ’nin bizim için en önemli görevi kurumlara dijitali kullanarak işlerini nasıl geliştirebileceklerini, nasıl daha fazla kazanabileceklerini göstermesi oldu. Şimdi bu misyonumuzu Anadolu’ya taşıyarak buradaki markalarının dijital dönüşümünü sağlaması için ihtiyacı olan bilgileri ayağına götüreceğiz.”

İPZ Anadolu etkinliklerinin teması olan “Dönüşüm ve Uyum”un ne anlama geldiği ile ilgili olarak ise Günseli Özen Ocakoğlu şunları söylüyor: “Teknoloji hiç durmadan değişiyor. Bu değişimle birlikte hayatımıza hiç durmadan yeni kavramlar, cihazlar ve konseptler giriyor. Bu hızlı değişime ayak uydurmak gerçekten zor. Fakat imkansız değil. İPZ Anadolu etkinliklerinde konuşmacı olarak yer alacak uzman pazarlamacılarla Anadolu markalarının teknoloji karşısında nasıl dönüşmesi gerektiğini ve bu dönüşümü nasıl sürdürülebilir kılacağını masaya yatıracağız.”

Neler konuşulacak?

Beş ay boyunca Anadolu’nun beş farklı ilinde düzenlenecek etkinliklerle 1000’lerce katılımcıyla buluşacak olan İPZ Anadolu’da konuşulacak başlıklar arasında şunlar yer alıyor: “Dijital Çağda Markalaşma ve Pazarlama”, “İnternet Reklamcılığı”, “Sosyal Medya”, “Arama Motoru Pazarlaması”, “Offline ve Online Yerel Mecra Kullanımı”, “E-ticaret ve Yeni İş Yapış Biçimleri” olacak.

“5 İlden 15 Başarı Hikayesi” çıkacak

Anadolu markaları için dijital dönüşümü kılmayı hedefleyen İPZ Anadolu etkinlikleri, bu vizyon doğrultusunda bir ilki gerçekleştirecek ve “5 İlden 15 Başarı Hikayesi” çıkaracak. Konuyla ilgili açıklama yapan Marketing Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve MMI Türkiye Başkanı Günseli Özen Ocakoğlu, “5 İlden 15 Başarı Hikayesi” konseptiyle ilgili şunları söylüyor: “Gerek geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri ile gerekse 2014 yılında düzenleyeceğimiz İPZ Anadolu etkinliklerimizle hedefimizi çok açık bir şekilde ortaya koyuyoruz. İstanbul’da gelişen dijital reklamcılık sektörünün bilgisini Anadolu’ya ne kadar transfer edebiliriz diye bakıyoruz. İPZ etkinliklerinin arkasında Ajans Başkanları, pazarlama stratejistleri ve ünlü markaların pazarlama danışmanlarından oluşan çok güçlü bir beyin takımı var. Şimdi sahip olduğumuz bu gücü Anadolu markaları için bir araya getireceğiz. Her ilden seçilecek üç yerel markaya özel pazarlama stratejisi oluşturacak, uygulama konusunda destek olacak ve sonuçları takip edeceğiz. Bu markalarımızın tümünü Eylül ayında İstanbul’da düzenleyeceğimiz İPZ’14 etkiliğimizde bir araya getirecek, gösterdikleri gelişmeyi gözler önüne sereceğiz.”

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın