İMAR PLANLARINDA KENTSEL GELİŞİME ÖNCÜLÜK ”

kent dönüş (1) [640x480]Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,  Nazım İmar Planına uygun olarak 19 Mayıs, Anafartalar, Kocatepe, Sakarya, Esentepe, Kazımkarabekir ve Osmankavuncu Mahallerinde plan yenilenmeleri yapılarak planlamada bölgesel bütünlük sağlanacağını bildirdi.

Melikgazi İlçesinin planlı ve imarlı bir şehirleşme gerçekleştirdiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç,  Melikgazi Belediyesi barındığı nüfus ile Kayseri şehrinin yarısına kesintisiz ve kaliteli bir hizmet sunduğunu bu hizmeti verirken de planlı yerleşimden taviz vermediğini belirtti.

19 Mayıs, Anafartalar, Kocatepe, Sakarya, Esentepe, Kazımkarabekir ve Osmankavuncu mahallelerin şehrin batı bölümün de yer aldığını ve benzer yapılaşma ile aynı topografik yapıya sahip olduğunu kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, 7 mahalle de yapılacak olan imar plan düzenlemesi ile ilgili olarak şunları söyledi.

”Melikgazi belediyesi olarak örnek ve referans bir belediye olarak öncülüğümüz temiz bir çevre ve yaşanılabilinir bir şehir oluşturmaktadır. Çünkü insan ve toplum odaklı hizmet anlayışımız ile Kayseri nüfusunun yarısına her gün sürekli ve kesintisiz hizmet sunuyoruz. Bu hizmeti sunarken de şehirleşmeden ve imar planların uygulanmasından taviz vermiyoruz. Kentsel dönüşümü biz 15 yıl önce başlattık bugün Gültepe, Yıldırımbeyazıt, Küçükali gibi 15-20 mahallemizde yapılan uygulama sonuçları ortadadır. 19 Mayıs, Anafartalar, Kocatepe, Sakarya, Esentepe, Kazımkarabekir ve Osmankavuncu mahallelerinde yapılacak olan imar tadilatları ile bölgenin yapılaşmasında, kamu alanları sunumunda ve kullanımında, sağlık ve eğitim alanların kapsama alanlarında bütünlük sağlanacaktır. Çünkü bu bölge birbirine çok benzer yapılaşmalar hatta birbirinin devamı niteliğinde yapılaşma mevcuttur”

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …