İmamlar için makam, annelere kuran kursu

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı her yaş ve her meslek grubuna hitap eden sanat kurslarına imamlar için makam kursunu da ekledi. Kuran-ı Kerim ve ezanın daha ahenkli okunabilmesi için düzenlenen kurslar ocak ayında başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı yeni yılla birlikte yeni kurslara başlayacak. Halen devam eden kurslara ilave olarak bu yıl ilk defa cami imamlarının ezanı ve Kuran-ı Kerim’i daha güzel ve ahenkli bir şekilde okumalarını sağlamaya yönelik makam kursları açılacak.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ayrıca güzel sanatlar fakültelerine hazırlanan gençlere yönelik müzik ve resim kursları da açacak. Her iki kurs da ocak ayından itibaren başlayacak. Kurslar için başvurular 18-29 Aralık tarihlerinde yapılabilecek.

İKİ NESİL TEK RAHLE

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Genç KAYMEK sadece öğrencilere değil ailelerine de eğitim veriyor. “İki Nesil Tek Rahle” projesi kapsamında Genç KAYMEK öğrencilerinin annelerine Kuran-ı Kerim öğretiliyor.

Genç KAYMEK Gençlik Merkezlerinde devam eden “İki Nesil Tek Rahle” projesi ailelerden büyük ilgi görüyor. İl Müftülüğü ile iş birliği içinde üç yıldır devam eden proje kapsamında bu yıl 300 anneye Kuran’ı Kerim öğretiliyor.

Çocukları Genç KAYMEK Gençlik Merkezlerinde ders alan aileler “İki Nesil Tek Rahle” projesine katılabiliyor.  Annelere Kuran’ı Kerim’in yanı sıra siyer ve temel dini bilgiler dersleri de veriliyor.

Göz Atabilirsiniz.

Türk Sanat Müziği Kent Korosu’nun konseri beğenildi

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Kent Korosu Şehir Tiyatrosu’nda bir konser verdi. Konseri izleyen …