İLK YARDIM SERTİFİKALI BELEDİYECİLER

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılay Kayseri Şubesi ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği İlk Yardım Eğitimi’ni tamamlayan personele sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Güneş, ilkyardım konusunda önce 150 personelin katılımıyla seminer yapıldığını, ardından da 16 personelin ilkyardım eğitimi ile sertifika almaya hak kazandığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ise verilen eğitimin önemine işaret ederek, “Bugün 16 kişilik bir grup bu eğitimi aldı; ancak sonraki aylarda da ilk yardım eğitimleri devam edecek. Belediyemizde çalışan herkesin ilk yardım kursu alması gerektiğini düşünüyorum. Olaylar karşısında eli ayağa karışan insanlarla ilk yardım olmuyor. Ne yapacağını bilen ve metanetini koruyan insanlarla ilk yardım oluyor” dedi.

Kızılay Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç da “Belediye bizim belediyemiz, Kızılay da sizin Kızılay’ınız. Bu tür çalışmaları müştereken devam ettirmek isteriz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi.

İLK YARDIM  (4) [640x480] İLK YARDIM  (1) [640x480] İLK YARDIM  (2) [640x480] İLK YARDIM  (3) [640x480]

Bir cevap yazın