İLÇEDE KURAN KURSU VE İKİNCİ BAHAR EVİ

Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı  1900 metre rakımlı Cebir Mahallesinde Kur’an kursu ve İkinci Bahar evi binasının açılışı yapıldı.

Cebir mahalle meydanında ki Kur’an kursu ve ikinci bahar evinin açılışına Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Talas Müftüsü Turgut Erhan, Mahalle muhtarı Mithat Kocamaz ve vatandaşlar katıldı.

Maneviyat merkezlerinin toplumun birliğinin mayası olarak ifade eden Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, “Kayseri’nin 1900 metre rakımlı en yüksek yerleşim yerinde gönlümüzün sıcak olduğu samimiyetimizin yüksek olduğu bir ortamda hayırlı bir hizmete şahitlik ediyoruz. Maneviyat merkezleri hiç şüphe yok ki toplumumuzun birliğinin mayasıdır. Bu mayalar ne kadar çoğalırsa toplumumuz o kadar huzurlu olur. Burada bu hizmete ihtiyaç vardı. Hamdolsun el birliğiyle bu hizmeti ikmal ettik. Bu tür ihtiyaçları Rabbim ömür verdiği sürece bu ihtiyaçları karşılamaya gayret edeceğiz” dedi.  Bu güzel hizmetlerin halkımıza daim olmasını dileyen Başkan Yıldırım, “Sizleri çok seviyoruz. Yeri geliyordu 3 ay yolunuz kapalı kalıyordu. Allaha hamdolsun daha 1 gün yolunuzu kapalı halde bırakılmasına sizler şahitlik etmediniz, etmedikte. Bu bizim için gurur kaynağıdır. Ulaşımından  asfaltı, kaldırımı ve her türlü belediyecilik hizmetini şehir merkezine 40 km mesafedeki Cebir mahallemize en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Hizmete girecek olan Kur’an kursumuz ve ikinci bahar evimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kur’an Kursunda 3 neslin bir arada eğitim aldığını belirten Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, “Bu hizmetin buraya getirilmesi çok güzel bir şey. Tesisin hazırlanmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız, İlçe Müftümüz ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Cebir mahallesinde manevi yönü kuvvetli çok güzel bir hizmete şahit olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Maraşlıgil, “Peygamberimiz (SAV) zamanından beri bölerek ve parçalayarak Kur’an’ı ve İslam’ı yok etmeye, Müslümanların kanını akıtmaya çalışan o insanlar var ya, gelsinler Cebir mahallemizdeki şu tabloya baksınlar bir görsünler. Erkeklerimiz camide kadınlarımız da Kur’an Kursunda bir aradalar. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bizi birleştiren Allah var, Allah’ın Resulü ve kitabı var” dedi.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı Talas Müftüsü Turgut Erhan’ın dualarıyla, Kaymakam Çetinkaya, Başkan Yıldırım ve Müftü Maraşlıgil tarafından yapıldı. Kur’an kursunda eğitim alan kursiyerler protokole çiçek vererek teşekkür ettiler.

İKİNCİ BAHAR EVİ  (4) [640x480] İKİNCİ BAHAR EVİ  (1) [640x480] İKİNCİ BAHAR EVİ  (2) [640x480] İKİNCİ BAHAR EVİ  (3) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın