İKİ ÇOCUK AYVACIK KÖYÜNDE BOĞULDU

Kayseri’de yaz tatili için geldikleri köylerinde ırmağa giren 2 çocuk boğularak hayatını kaybetti.
Pınarbaşı ilçesine bağlı Ayvacık köyüne yaz tatili için gelen A.Ö. (12) ve D.Ö. (14), amcaları ile beraber ırmak kenarına gitti. Amcalarının ırmağa girmesinin ardından ırmağa giren A.Ö. ve D.Ö., burada çırpınamaya başladı. Bir süre sonra derin olduğu öğrenilen ırmakta kaybolan kuzenler, amcalarının uğraşlarına rağmen çıkarılamadı. Amcasının durumu köylülere ve jandarma ekiplerine haber ver

mesinin ardından hız kazanan arama çalışmalarının sonucunda kuzenler bulunamadı. Köylülerin tırmıklarla ve pancar sulamak için kullandıkları borular ile devam eden arama çalışmalarından sonuç alınmadı.
Yaklaşık 3 saatlik arama çalışmalarının ardından küçük kuzenlerin cesedine ulaşıldı. Olay yerinde bulunan aileleri sinir krizleri geçirirken, A.Ö.’nün ve D.Ö.’nün cesedi olay yerinde bulunan ambulansla Pınarbaşı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Öte yandan, olay anını anlatan köylüler de çocukların amcalarının ardından ırmağa girdiğini ve kaybolduğu söyledi. Tırmıklar ile arama çalışması yaptıklarını kaydeden köylüler, “Biz burada borular ve tırmıklar ile çocukları bulmaya çalıştık ama bulamadık. Jandarma ekipleri de geldi. Yaklaşık 3 saatin ardından çocukların cansız bedeni çıktı” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Göz Atabilirsiniz.

İki uyuşturucu sanığına hapis cezası

‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan işçi M.E., (35), 10 yıl hapis ve 20 bin …

Bir cevap yazın