Hijyen Eğitimi yönetmeliği

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Hijyen Eğitimi yönetmeliği gereğince başlatılan eğitim çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Hiçyılmaz, 28698 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereğince, KTO üyesi firmalarda çalışanların da zorunlu eğitim kapsamında olduklarını ve bu eğitim faaliyetleriyle ilgili daha önce protokol yapıldığını hatırlattı.

Hiçyılmaz, “Kayseri Ticaret Odası ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında geçtiğimiz Mayıs ayında imzalanan Hijyen Eğitim Protokolü kapsamında, Osman Kavuncu Mesleki Eğitim Merkezi ile Kayseri Lisesi bünyesinde ve çalışan sayısı 30 ve üzeri olan firmaların kendi işyerlerinde eğitim düzenlenmiştir. Bu eğitimler kapsamında 5 Temmuz 2014 tarihine kadar 250 firmanın katılımı ile 1028 kursiyer eğitim almıştır” dedi.

Hiçyılmaz, “Gıda üretim ve perakende iş yerlerinde, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler ile  komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları başlıklarında yer alan işyerlerinde çalışan tüm personelin bu eğitimi alması zorunludur” dedi.

Hiçyılmaz, “Yönetmeliğin 11. Maddesi gereği her iş kolunun; izin, onay, kayıt, ruhsatlandırma ve benzeri hizmetlerini yürüten Bakanlık veya mahalli idare tarafından,  yönetmelikte belirtilen işyerlerinin yükümlülükleri yerine getirip getirmediği denetlenecek ve yükümlülükleri yerine getirmeyenler hakkında 1593 Sayılı Kanunun 282. maddesine göre işlem yapılacaktır” diye konuştu.IMG_5447 [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …