HAYVANAT BAHÇESİ’NDE YAVRU ZÜRAFA SEVİNCİ

zürafa (4) [640x480] zürafa (1) [640x480] zürafa (2) [640x480] zürafa (3) [640x480]Kayseri Büyükşehir Belediyesi Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’nde yavru zürafa sevinci yaşanıyor.

Geçtiğimiz yıl Ankara Hayvanat Bahçesi’nden Kayseri’ye gelen Zambak ve Zeybek isimli zürafaların dünyaya getirdiği dişi yavru ilgi odağı oldu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Genel Koordinatörü Ali Üstünel, Türkiye’deki hayvanat bahçelerinde ilk kez yaşanan bir durum olduğuna dikkat çekerek, “Zambak ve Zeybek isimli zürafaların dünyaya getirdiği dişi yavru son derece sağlıklı. Hayvanat bahçesinde zürafa doğumu sık rastlanan bir durum değil. Sanırım Türkiye’de ilk kez Kayseri’de böyle bir doğum gerçekleşti. Hayvanat Bahçemizde diğer hayvanların yanısıra böylesine sıradışı bir ırkın yavru dünyaya getirmesi, gerek sahip olduğumuz standartları gerekse de personel performansı açısından memnuniyet verici bir durum” dedi.

Genel Koordinatör Üstünel, yavru zürafanın ismini de önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri bir organizasyonla vatandaşlardan gelen tekliflere göre  belirleyeceklerini sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …