“Havuç yiyelim sağlıklı olalım”

Kayseri’nin Develi İlçesi Gümüşören Köyünde Okul öncesi eğitim sınıfı öğretmeni tarafından başlatılan uygulama öğrencilerin havuç’a karşı sevgilerini artırdı.

Çocukların kahvaltı öncesinde birer tane havuç ikram eden öğretmen minik öğrencilerin Havuçları  her gün birer tane olunca seve seve yedikleri görülünce doğal ürünlere  ilgiyi artırmak, çocukların gelişimine ve  hastalıklara karşı vücut dirençlerinin artmasının sağlanması amacıyla bir de müzikli oyun geliştirdi.

Okul öncesi eğitim sınıfında eğitimlerine devam eden 12 öğrenci kahvaltı arası verildiğinde her öğrenci bir tane havuç alıyor ve havuçlarını yiyip enerji topladıktan sonra  müzik eşliğinde oyunlar oynuyorlar.

Miniklerin havuç oyununu destekleyip okullarında kültürel faaliyetlerin artırılması amacıyla Okul Müdürü ve Öğretmenler büyüklerin de yöresel çocuk oyunları, sokak tiyatrosu gibi çalışmalarını artırdıkları görüldü.

Gümüşören Köyü orta okulu öğrencilerinin  Okul bahçesinde sahneledikleri  “Damat ve Güveybaşı” sokak tiyatrosu gösterilerinde öğrencilerin amatörce sahneledikleri oyunlar veliler ve izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.Gribe karşı Havuç  (6) [640x480] Gribe karşı Havuç  (1) [640x480] Gribe karşı Havuç  (2) [640x480] Gribe karşı Havuç  (3) [640x480] Gribe karşı Havuç  (4) [640x480] Gribe karşı Havuç  (5) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın