Havası En Kirli İl Afyon

ZÇevre Ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılı ‘hava kalitesi’ verilerini açıkladı. Bakanlığın açıkladığı bilgilere göre, en yüksek kükürtdioksit ortalaması Afyon istasyonunda ölçüldü.

En yüksek partiküler madde ortalaması ise Ankara (Sıhhiye) istasyonunda ölçülürken, en düşük partiküler madde ortalaması Çanakkale istasyonunda, en düşük kükürtdioksit ortalaması ise Eskişehir istasyonunda ölçüldü.

Kükürtdioksit (SO2) ortalamalarının en yüksek bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Afyon, Izmir (Şirinyer), Muğla 1, İzmir (Çiğli), Kahramanmaraş (Elbistan), Karabük, Edirne, Batman, Yozgat ve Karaman olarak sıralandı. 2013 Yılı PM10 ortalamalarının en düşük bulunduğu hava kalitesi izleme istasyonları sırasıyla Çanakkale, Giresun, Sinop, Yalova, Artvin, Adana (Çatalan), Erzurum, Kastamonu, Kilis ve Eskişehir oldu.

SO2 ortalamalarının en düşük bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Eskişehir, Içel, Artvin, Yalova, Giresun, Kocaeli, Istanbul (Kartal), Istanbul (Sarıyer), Tokat ve Kayseri 2 (Melikgazi).

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın