HACILARDA BELEDİYE MECLİSİ

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20. maddesine istinaden Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Hacılar Belediye Meclisi Başkan Dr. Doğan Ekici başkanlığında Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Gündemde bulunan 1 ek gündem maddesi olmak üzere 6 madde görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin ilk maddesinde yer alan İl Özel İdare bünyesinde bulunan halı sahanın Hacılar belediye uhdesine geçmesi ve kullanımı konusu görüşülerek belediye encümenine sunulmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Asansör Bakım ve İşletimi konusu görüşülerek belediye başkanına yetki verilmesi oybirliği ile karar verildi.

Gündemin üçüncü maddesinde yer alan İlçe Müftülüğü’nün 05.06.2014 tarih ve 198 sayılı tahsis talebinin görüşülmesine geçildi. Belirtilen alanın ilçe müftülüğüne 15 yıllığına tahsisi oybirliği ile karar verildi.

Kadastro Müdürlüğü’nün 05.06.2014 tarih ve 4332 sayılı Bilirkişi Seçimi ile ilgili yazısı görüşülerek oyçokluğu ile karar verildi.

Gündemin son maddesinde yer alan İmar planı değişikliği ile ilgili talep oyçokluğu ile imar komisyonuna havale edildi.

Ek gündem maddesinde yer alan Karpuzsekisi yeni yerleşim alanı için şerhlerin kaldırılarak tahsislerin yapılması konusu görüşüldü. Tahsisi yapılan arsaların ücretlerinin tahsil edilmesine oybirliği ile karar verildi.

Toplantının sonunda Hacılar Belediye Başkanı Dr. Doğan Ekici alınan kararların Hacılar’a hayırlı olması temennisinde bulundu.meclis (2) [640x480] meclis (5) [640x480] meclis (4) [640x480] meclis (3) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …