Ana Sayfa / Haberler / Politika / Gülbey, Ermeniler Tokat ve Giresun’u istedi

Gülbey, Ermeniler Tokat ve Giresun’u istedi

Ermenistan’ın en radikal siyasi partisi Taşnak Sütyun’un Uluslararası işlerden sorumlu genel sekreteri Giro Manoyan, Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgeleri dışında Karadeniz bölgesinde bulunan Tokat ve Giresun’u da istediklerini iddia eden Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Geçtiğimiz aylarda Ermeni lobisi ve Ermenistan devletinin Türkiye’nin Karadeniz bölgesinden toprak istediğini açıkladık. Bu konuda özellikle Artvin ve Rize şehirlerimizde yaşayan Hemşinli hemşerilerimizin üzerinde çok planlı ve gizli bir oyun oynadığını belirtmiştik. Bizim bu açıklamamızı haklı çıkartan bir açıklama yapan Ermenistan’ın en radikal siyasi partisi Taşnak Sütyun partisinin uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Sekreteri Giro Manoyan Karadeniz bölgesinden Tokat ve Giresun’un bir kısmının Ermenistan’a ait olan şehirler olduğunu ve Türkiye’den burayı teslim etmesini açıkladı. Haddi aşan bu açıklamayı yapan Giro Manoyan’ı Asimder Genel Merkezi olarak kınıyoruz ve tekrardan terör örgütlerine destek olan Ermeni lobisi ve Ermeni devletinin Karadeniz bölgesindeki gizli oyun ve planlarına devlet yetkililerimiz izin vermemelidirler” dedi.

Ermenistan devleti Tokat ve Giresun’un dışında 4 şehri daha istediklerini belirten Asimder Genel Başkanı Gülbey, “Ermeni lobisi ve Ermenistan’ın en büyük siyasi partisi ön şartsız Türkiye ile diplomatik ilişkiye hazır olduklarını belirtiyorlar. Ama şartlarından vazgeçmediklerini de dile getiriyorlar. 1. Sözde Ermeni soykırımı Türkiye tarafından tanınması 2. Tehcirde hayatın kaybeden Ermeniler için tazminat ödenmesi 3. Tehcir öncesi Ermeni nüfusun yoğunlukta yaşadığı 6 şehrin kontrolünün Ermenistan’a verilmesi şartlarını öne sürüyor ama söze gelince ön şartımız yok diyorlar işte 100 yılı aşkındır sürdürdükleri yalan gibi bu konuda da samimi değil ve iki yüzlülük yaparak yalan konuşuyorlar. İstedikleri şehirlerimiz de bunlardır. (Erzurum, Ağrı, Erzincan, Sivas, Van, Hakkari, Muş, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Malatya, Bingöl, Amasya, Tokat ve Giresun) istiyorlar. PKK terör örgütünün istediği şehirleri Ermeniler de istiyor. Acaba hangisi hangisinin hayaline hizmet ediyor” şeklinde konuştu.

Göz Atabilirsiniz.

Abdullah Gül’den eleştirenlere yanıt..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  eleştirdiği Abdullah Gül “Gerekli gördüğümde açıklamalara devam edeceğim” açıklaması yaptı. 696 …