GENÇ RESSAMLAR ÇANAKKALE RUHUNU TUVALE YANSITTI

Çanakkale Zaferi’nin 99’uncu yılını anma etkinlikleri kapsamında Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin katılımıyla resim sergisi açıldı. Kayseri Forum AVM’ deki serginin açılış kurdelesini Kılıçaslan Eğitim Kurumları genel müdürü Ali Köksal ve beraberindeki okul müdürleri kesti. Sergide; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yaklaşık bir aylık süre içerisinde yaptıkları Çanakkale temalı 100’den fazla el emeği göz nuru çalışma yer alıyor.

Forum AVM’nin girişinde yer alan sergide resimlerin yanı sıra Çanakkale Anıtı ve sembolik şehitlik de yer alıyor. Etkinliği takip etmek için gelen misafirler ve öğrenci velileri ise hem Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı o günleri adeta yaşarken hem de Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde görev yapan müzik öğretmenleri tarafından icra edilen tasavvufi müzikle manevi bir atmosfer içerisine giriyorlar.

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal: Kurumumuz bünyesinde sekiz okul yer alıyor, okullarımızın tamamında sanatsal etkinliklere büyük önem veriyoruz, bu gün de Çanakkale temalı bir resim sergisini velilerimizin ve Kayseri halkının beğenisine sunduk. Açıldığı andan itibaren büyük ilgi gören sergimiz iki gün süreyle devam edecek. Öğrencilerimiz bu faaliyetleriyle hem bir sanat eseri meydana getiriyorlar hem de Çanakkale ruhunu hissederek bilinçleniyorlar, emeği geçen öğrencilerimizi ve görsel sanatlar dersi öğretmenlerini bir kez daha tebrik ediyorum.” dedi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın