Genç Erkekler Voleybol İl Birinciliği Müsabakaları

zKayseri Genç Erkekler Voleybol il birinciliği Melikgazi Belediyesi Keykubat Sosyal ve Spor tesislerinde Melikgazi A ve Sahabiye spor takımlarının oynadığı final karşılaşması ile sona erdi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Melikgazi A,şehrimizi gruplarda temsil etme hakkını elde etti.

Melikgazi A, Melikgazi B, Farozspor, Şekerspor ve Sahabiyespor takımlarının çift devreli lig usulüne göre yaklaşık iki aydan beri devam eden mücadelesinde gülen takım Melikgazi A takımı oldu.

Karşılaşmada Sahabiye spor takımı karşısında baştan sona kadar üstün oynayan ve ligde oynadığı bütün karşılaşmaları aynı skorla 3-0 kazanan Melikgazi A takımı oyuncuları karşılaşma sonunda büyük sevinç yaşarken, takımın şampiyonluk kupasını Voleybol İl Temsilcisi Ali Şen verdi.

Antrenör Fuat Kalay, iki takımla katıldığımız gençler liginde hem A hem de B takımımız final oynama hakkını elde etmişler ve finalde kazanan Melikgazi olmuştur. Bu gururu yaşatan oyuncularımı kutluyor, centilmence mücadele eden diğer takımlara başarılar diliyorum. Hedefimiz her zaman olduğu gibi yine bütün kategorilerde şehrimizi ve Melikgazi Belediyespor kulübünü Türkiye finallerinde temsil etmektir” dedi.

Kulüp Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç‘da yaptığı açıklamada, “oyuncularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum. Salon sporlarında şehrimizin lokomotifi olma özelliğini elinde bulunduran Melikgazi Belediyespor, bu özelliğini genç erkekler liginde de bir kez daha ortaya çıkartmış ve iki takım ile mücadele ederek, her iki takımını da finale çıkartmıştır. Aynı başarıyı yıldızlar ve yaş grubu takımlarından da bekliyoruz. Biz geleceğini önemseyen ve onlara değer veren bir belediye olarak daha çok gencimizin spor yapabilmesine imkan sağlamak adına birçok semtimize Sosyal ve spor tesisleri, parklarımıza yürüyüş yolları basketbol ve voleybol sahaları, fitness aletleri yerleştiriyor, okullarımıza spor salonları yapıyoruz. Amacımız sporu sevdirmek gençliğimiz kötü alışkanlıklardan korumak ve kurtarmaktır” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın