GECE İLAÇLAMA EKİBİ

gece ilaç (2) [640x480] gece ilaç (1) [640x480]Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, yeni alınan ilaçlama makinesi,yeni bir ilaçlama tekniği ve aracı ile yaz aylarında daha etkin ve sürekli bir ilaçlama çalışması yapıldığını, ayrıca büyüyen ve gelişen ilçe de daha seri hizmet verebilmek için ilaçlama ekip sayısını artırdıklarını bildirdi.

İlkbahar döneminde haşarat ile mücadele çalışmalarını başlattıklarını ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama bölgesine yönlendirdiklerini kaydeden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ilaçlama ekip sayısını artırdıklarını ve ayrıca vardiya usulü ile sabah saat:07.00 ile akşam saat 23.00 arası 16 saat haşarata karşı ilaçlama çalışmasını yerine getirdiklerini belirtti.

Melikgazi Belediyesi olarak yeni bir ilaçlama makinesi satın aldıklarını ve bu ilaçlama makinesi ile daha etkin, verimli ve daha kısa sürede ilaçlama çalışması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi:

“1.000 m2 alandan küçük yerleri park olarak değerlendiriyoruz. İlçe sınırları içerisindeki yeşil alan ve parklarda bitki haşaratına, ağaç ve yaprak böcekleri ile özellikle kenelere karşı etkin bir ilaçlama çalışması içerisindeyiz. Yaz aylarında ağaçların daha gür, sağlıklı ve çevresi ile bütün olabilmesi için ilaçlama yapıyoruz. Bu ilaçlama ile ağaçların bit, sinek ve istenmeyen diğer zararlı haşaratın yuva yapmasını engelliyoruz. Geniş bir alanda daha etkin ve verimli bir hizmet için teknolojinin her türlü yeniliklerini ve araçlarını kullanıyoruz. 5 ekip gündüz, 5 ekip akşam çalışmakta dolayısı ile günde 10 ilaçlama ekibi ilçeyi adeta ilaç ile taramaktadır. İlaçlama ile yaprak biti, ağaç sineği, örümcek ve kemirici böcekler imha edilmektedir. Dolayısı ile çevre sağlığı korunmaktadır “

İlaçlama yaptırmak isteyen bina yöneticisi, kurum ve kuruluş yetkililerin Alo ilaçlama hattı olan 207 21 83 telefonu arayabileceklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ayrıca gerektiğinde özel ilaçlama şirketlerine ilaçlama yaptırdıklarını sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …