Galaxy Note 4 Eylül Başında Satışa Sunulacak

aklaşık bir ay önce Güney Kore medyasında yayınlanan bir raporda Galaxy Note 4’ün üretime hazır olduğu açıklandı. Aynı raporda ayrıca telefonun eylül başında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde tanıtıldıktan kısa süre sonra satışa sunulacağı bilgisi de verildi. Güney Kore’de ETNews tarafından yayınlanan yeni bir rapor Galaxy Note 4’ün beklenen önce satışa sunulacağı iddiasını bir kez daha doğruluyor.

Galaxy Note 3’ün eylül başında duyuran ve eylül sonunda satışa sunan Samsung, yeni nesil Galaxy Note 4’te ise bu tarihi daha erkene alacak. HTC One M8 tanıtıldıktan birkaç gün sonra seçkin piyasalarda kullanıcılarla buluştu. Samsung’un da benzer bir planlama içerisinde olabileceği konuşuluyor. Eğer rapor doğruysa Galaxy Note 4 en geç eylül ortasında raflardaki yerini alacak.

Samsung’un Galaxy Note 4’ü acele olarak piyasaya sunmasındaki etkenlerin başında iPhone 6 geliyor. Güney Koreli üretici ekran boyutu büyüyecek iPhone 6’nın Galaxy Note 4 satışlarını etkilemesini istemiyor. Ayrıca Galaxy S5 satışları Samsung’un umduğu kadar iyi olmadı. Beklenilen satışların Galaxy Note 4 ile telafi edilmesi hedefleniyor.

IFA Berlin etkinliği 5 Eylül’de başlayacak ve 10 Eylül’e kadar sürecek. Galaxy Note 4 için düzenlenecek basın toplantısının etkinliğin ilk gününde yapılması bekleniyor.

Galaxy Note 4’te 5.7-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, versiyona göre 64-bit destekli Exynos 5433 ve Snapdragon 805 işlemciler, 3GB RAM, 32GB dahili depolama, 128GB’ye kadar hafıza kart desteği, gelişmiş S-Pen özellikler, parmak izi tarayıcısı, göz tarayıcısı ve ultraviyole sensörün yer alması bekleniyor.

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Ekonomi-teknoloji, kültür-sanat, magazin-yaşam haberleri, TUİK verileri (29.12.2021)

SabancıDx’den Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliği ile 100 kadına siber güvenlik ve analitik eğitimiDijital …