Fransız Justine AGÜ’lü Oldu

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı bir gençlik programı olan Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi’ne (AGH) ev sahipliği yapıyor.

Ülkesinde işletme alanında yüksek lisans yapan, 3 dil bilen, 25 yaşındaki Fransız Charlotte Justine, Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi kapsamında AGÜ’lü oldu.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Avrupa Gönüllü Hizmeti Projeleri kapsamındaAGÜ’ye gelen Justine, on ay boyunca hem öğrenci kulüplerinde ve AB projelerinde yer alacak, hem de öğrencilerin İngilizce konuşma pratiklerini geliştirmeleri ile ilgili çalışmalar yapacak.

Justine , Avrupa Birliği (AB) Gençlik Programlarına bağlı olan Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı akreditasyonuna sahip, Kayseri’de tek kurum olan AGÜ Gençlik Ofisi’nde çalışmalarına başladı.

Justine çalışmalarını AGÜ Gençlik Danışmanı, Gençlik Ofisi ve Uluslararası Ofis Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç, AGÜ Gençlik Ofisi Avrupa Gönüllü Hizmeti Koordinatörü Aytaç Uzunlas ve ekibiyle sürdürecek.

Gençlik Ofisi ekibiyle öğrenci kulüplerinin geliştirilmesinde görev alacak olan Justine, ayrıca İngilizce Konuşma Kulübü açarak, öğrencilerin İngilizce konuşma pratiklerini geliştirmelerine destek verecek.

Aynı zamanda Gençlik Ofisi ve Uluslararası Ofis tarafından yürütülen AB Projelerinde de yer alacak olan Justine, AGÜ`nün ilk yabancı genç gönüllüsü olarak, üniversitenin genç merkezli uluslararasılaşma adımlarından biri olarak öne çıkıyor.

Ana dili Fransızca’nın yanı sıra İngilizce ve Almanca dillerini iyi bilen, işletme alanında yüksek lisans yapan Justine, gençlik çalışmalarının yanı sıra Türkiye’de hem Türkçe öğrenecek hem de Türk Kültürünü yakından tanıyacak.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın