Form Solar Kayserili sanayicilerle buluştu

Form Solar güneş enerjisinden yararlanılarak elektrik üretmenin, Kayserili sanayicilere ve yatırımcılara sağlayacağı faydaları anlattı.

“Anadolu Kaplanları Elektrik Faturasından Korkmaz!” sloganıyla Form Temiz Enerji tarafından 25 Şubat 2014 tarihinde Novotel Kayseri’de organize edilen etkinlikte, Kayserili sanayici ve iş adamlarıyla güneşten lisanssız elektrik üretimi ve yasal süreç konularında bilgiler paylaşıldı. 50’yi aşkın firmadan 100’e yakın katılımcının iştirak ettiği toplantıda Form Solar Genel Müdürü Enis Behar Kayserili firmalara “ Artık kendi elektriğinizi kendiniz üretebilir, sadece tüketici değil elektrik üreticisi de olabilirsiniz” dedi.

Konuşmasında yatırımcıların ve sanayicilerin elektriklerini güneşten üreterek sağlayacakları faydalara da değinen Enis Behar, “Güneşten elektrik üretimine geçiş ile birlikte elektrik faturalarının şirketler üzerinde etkisinin azalacağını ve dolar kuru artışının enerji maliyeti üzerinde etkisinin kalmayacağının öneminden bahsetti. Ayrıca yurtdışında şirketlerin tedarikçi seçiminde yeşil şirket ve markaları tercih ettiklerini, sürdürülebilir enerji politikası olan şirForm Temiz [640x480]ketlerin rekabette öne geçtiğinin altını çizdi.”

Yingli Solar’dan etkinliğe destek

Novotel Kayseri’de gerçekleşen etkinliğe sunumu ile katılan Yingli Solar’ın Türkiye Müdürü Uğur Kılıç, Türkiye’nin enerji hedeflerine ulaşmasında güneş enerjisinin gerekliliği, dünyada güneş paneli pazarı ve Yingli Solar’ın Türkiye’deki lisanssız elektrik üretimine yönelik projeleri hakkında bilgiler aktardı.

Form Solar tarafından organize edilen etkinlik, ülkemizde yenilenebilir enerji potansiyelinin fazla olduğu bölgelerdeki firmalar ve yatırımcıları lisanssız elektrik üretimi sektörü, yasal mevzuat ve ürünler hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın