FESTİVAL ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesince bu yıl 7.’si düzenlenen Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali, gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi.

Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Altuntuğ, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, Büyükşehir Belediyesi’nden üst düzey yöneticiler olmak üzere okulların müdür, öğretmen ve oyunlarda sahne alan öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen bu festivalin uluslararası boyuttaki Türkiye’nin ilk ve tek liselerarası tiyatro festivali olduğunu hatırlatan Durukan, “Festivalimizin bu yıl 7.sini gerçekleştirdik. Uzun bir hazırlık dönemi geçirdik. Kayseri’den 26 tane okul bizimle beraber oldu ve bize güç kattılar. Çok güzel oyunlar sergilendi. Şehir dışından Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Samsun’dan misafirlerimiz vardı. Yurtdışından da Almanya ve Azerbaycan’dan misafirlerimiz oldu” dedi.

Bu yıl geçmiş yıllara oranla bu yıl çok güzel oyunların sahnelendiğini söyleyen Durukan, “Bu yıl gerçekten en kaliteli oyunların oynandığı yıl oldu. Bu demek oluyor ki Kayseri’de gerçekten amatör anlamda gençler arasında çok ciddi bir tiyatro sevgisi var ve bunun sahneye konmasında da başarılı bir uygulayış var. Başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tiyatroya gönül verenlere bizimle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ise, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik adına yaptığı hizmetlere vurgu yaparak “Türkiye’nin diğer yerlerindeki belediyelerinde olmayan pek çok işi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını gördüm. Kayseri Büyükşehir Belediyesi SBS Kursları açar, maddi durumu olmayan öğrencileri sınavlara hazırlar. Kayseri Büyükşehir Belediyesi YGS Kursları açar, öğrencilerin üniversite hayallerini gerçekleştirme adına Milli Eğitim camiasının yanında olur. Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Kursları açar, kadınların meslek sahibi olmalarını sağlar. Uluslararası 7. Liselerarası Tiyatro Festivali hazırlar ve buna da Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden öğrenciler katılır. Gerçekten bunu görüp de hayran olmamak mümkün değil” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve ekibinin sosyal ve kültürel belediyecilik adına çok ciddi çalışmalar yürüttüğünü kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Ceylan, Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan bu festivalin Kayseri’de yapılıyor olmasının şaşırtıcı olmadığı söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’ne eğitim camiasının her zaman yanında ve destekçisi olduğu için teşekkür eden Ceylan, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu faaliyetlerinden dolayı Kayseri’de eğitim camiası olarak son derece şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Bu festivale katılan bütün öğrenci arkadaşlarımı, öğretmen ve idarecilerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Tören daha sonra dereceye giren okul yöneticilerine ve öğrencilerine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Altuntuğ, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan ve Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Sami Dayangaç tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın