Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ERÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Küçük, lise öğrencilerine Astronomiyi anlattı

ERÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Küçük, lise öğrencilerine Astronomiyi anlattı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi tarafından lise öğrencilerine yönelik “Nötron Yıldızları, Karadakiler ve Kütleçekim Dalgalarının Gözlenmesi” konulu konferans düzenlendi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen etkinliğe; Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Koçak’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Konferansın açılış konuşmasında Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Koçak, fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Astronomi ve Uzay Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Küçük, ise “Nötron Yıldızları, Karadakiler ve Kütleçekim Dalgalarının Gözlenmesi” konulu konferansında astronomiyi anlattı.

Prof. Dr. Küçük, “Astronomi, insanların gök cisimleri ve bunların hareketini anlama merakı ile doğmuş en eski bilimdir. İlk çağlarda insanlar, güneş, dünya, ay ya da diğer yıldızları tanrı olarak nitelemiş, kaderlerinin de gökyüzünde olduğuna inanmışlardır. Ve gökbilimini anlayamama, korku ile doğaüstü sonuçları doğurmuştur. Astronomi, fizik, kimya, jeoloji, biyoloji, matematik ve geometri gibi temel bilimleri bünyesinde toplayan disiplinler arası bir bilimdir” dedi.

Göz Atabilirsiniz.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ERÜ ve Beyoğlu’nda anıldı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 82. yıldönümünde Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen programla …