Erkilet Havaalanı gümrük kapısında oy kullanma başladı

Cumhurbaşkanı seçimi için Kayseri‘deki Erkilet Havaalanı’ndaki gümrük kapısına gelen gurbetçiler, oylarını kullandı.

Devlet Hava Meydanları hizmet binasındaki tek sandıkta Sabah 08.00 itibariyle oy kullanma işlemi başladı.

Uçaklardan inen yolcular havaalanındaki uyarı işaretleriyle oy kullanmaları için Gümrük Kapısı’na yönlendiriliyor.

Yaz tatili için bir süredir Kayseri‘de bulunan vatandaşların yanı sıra Almanya‘nın Düsseldorf kentinden gelen yolcu uçağından inen gurbetçiler de oy kullanmak için gümrük kapısına geldi.

Sandık görevlilerinden 3 Cumhurbaşkanı adayının yer aldığı pusulayı, zarf ve mührü alan vatandaşlar, hazırlanan kabinlerde oylarını kullandı.

Gurbetçiler, 24 saat boyunca açık kalacak Gümrük Kapısı’nda 10 Ağustos saat 17.00’ye kadar oy kullanabilecek.

 Danimarka’da yaşayan Hasan Hastürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 41 yıldır Danimarka‘da bulunduğunu, yaz tatili için 2 aylığına Kayseri‘ye geldiğini söyledi.

Seçim sonuçlarının herkes için hayırlı olmasını dileyen Hastürk, “Bir aydır Kayseri‘deyim. Oy verme işleminin başladığını duyunca Sabah erkenden geldim” dedi.

30 yıldır Almanya‘da yaşayan Mehmet Şekerci ise eşi ile Düsseldorf‘tan geldiklerini ve oylarını kullandıklarını söyledi.

Şekerci, “Birkaç ay memlekette olacağız. Uzun zaman önce havaalanında oy kullanmıştım. Vatana millete hayırlı olsun” diye konuştu.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP Kocasinan ilçe başkanı Çuhadar, köpek saldırısına uğrayan çocuk ve ailesini ziyaret etti

Saadet Partisi Kocasinan İlçe Başkanlığı sosyal medya hesaplarından köpek saldırılarıyla ilgili bir gönderi paylaştı. Geçtiğimiz …