Erciyes’te güvenli gıda denetimi yapıldı

Türkiye’nin değişik bölgelerinde yılbaşı öncesi başlayan sahte  ve kaçak alkole bağlı ölümlerin artması üzerine güvenli gıda denetimleri artırıldı. Tarım ve Orman Kayseri il Müdürlüğüne bağlı ekipler, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu Türkiye’nin önemli dağ ve kış turizm merkezlerinden Erciyes’teki  oteller, tesisler ve gıda satışı yapan işyerlerinde denetim yaptı.

‘Güvenilir gıdaya erişimin sağlanması için gıda ekiplerimizle sahadayız’ diyen Tarım ve Orman Kayseri il Müdürü Mustafa Şahin şunları söyledi.

“İlimize kış turizminden yararlanmak için yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizin ve halkımızın güvenilir gıdaya erişiminin sağlanması, haksız rekabetin önlenmesi için alkollü içki satış ve tüketim yerleri ile gıda toplu tüketim yerlerinde denetimler arttırıldı.  Bu kapsamda Erciyes’te bulunan oteller başta olmak üzere satış ve toplu tüketim alanlarında genel gıda denetimler yapıldı. Tüketicilerimizin güvenilir gıdaya ulaşması için işletmelerin bilgilendirilmesi ve denetim faaliyetlerinin devam edecek.”

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Yılbaşında, oteller doldu, Erciyes uluslararası kalitede bir kayak merkezi haline geldi

Erciyes’te kayak sezonunun erken açılmasından sonra 27’si turizm işletme belgeli toplam 7 bin 500 yatak …