Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Erciyes, Yunan turistlerin gözde kayak merkezleri arasında

Erciyes, Yunan turistlerin gözde kayak merkezleri arasında

Kayak sezonunda Erciyes Kayak Merkezi’ne gelmeyi düşünen Yunan turistlerin oldukça fazla olduğunu kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, şunları söyledi:

“Yunanlıların, Erciyes Kayak Merkezi’yle ilgili dikkatlerini çeken konular arasında; kayak merkezinin benzerlerinden çok daha yüksek irtifası, teleferiklerde sıra beklenmemesi, dünyanın en güvenli kayak pistleri arasında bulunması, tesisin büyüklüğü ve modernliği gibi unsurların yanında, Erciyes’te bulunan termal su sayesinde gelecek sene, hem kayak, hem de kaplıca imkanlarının birlikte sunulacak olması yer alıyor” dedi.

Artaş Grubu bünyesinde yer alan Radisson Blu Hotel Kayseri ve İstanbul’daki BW PLUS The President Hotel’in yöneticileri, 10- 12 Kasım 2017 tarihleri arasında, Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen 33.Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldılar. Fuarı, Kayseri turizmi açısından değerlendiren Menderes Karaküçük, Yunan turistlerin ilgisini en çok kayak merkezi ve eski bir Rum Mahallesi olan Talas’ın çektiğini söyledi.

Kış, kültür ve kaplıca turizmleri bir arada olacak

Kültür kayağı projesinin büyük sinerji oluşturacağını ifade eden Menderes Karaküçük, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kayseri ve Kapadokya çevresinin, kültür kayağı projesiyle birlikte sunulması, hem kayak için Kayseri’ye gelenleri Kapadokya’ya; hem de Kapadokya’ya gelen turistleri Kayseri’ye çekerek iki destinasyon arasında güçlü bir sinerji oluşturuyor. Türkiye ve Avrupa’daki nerdeyse tüm kayak merkezleri sadece kış turizmi sunabilirken; Erciyes’te hem kış sporu, hem de kültür turizmi imkanları bir arada sunuluyor. Gelecek yıl bunlara kaplıca turizmi de eklenecek” diye konuştu.

Yunanistan’dan Kayseri’ye ulaşım soruldu

 

Yunanlıların, fuar sırasında standa yaptıkları ziyaretlerde en çok ulaşım konusunu sorduklarını anlatan Menderes Karaküçük, şunları belirtti:

“Yunanistan’dan Kayseri’ye gelmek için İstanbul aktarmalı ulaşım sırasında havaalanında ne kadar süre aktarma bekleyeceklerini sordular. Bizde, İstanbul’dan Kayseri’ye özellikle THY’nin yoğun uçuşları olduğunun altını çizerek, Yunanistan içerisindeki aktarmalı uçuşlarda beklediklerinden fazla beklemeyeceklerini kendilerine anlattık” şeklinde konuştu.

Bu yılki fuarın geçtiğimiz yıllara oranla katılım açısından biraz zayıf kaldığına da değinen Menderes Karaküçük, Yunanlıların son yıllarda yaşadığı ekonomik krizin etkisinin azalmakta olduğunu ve önümüzdeki yıl daha fazla Yunan misafirlerin ülkemize gelebileceğini sözlerine ekledi.

Göz Atabilirsiniz.

Sevgi Zenginer’den lösemili hastalar yararına resim sergisi

Lösemi hastaları yararına Sevgi Zenginer tarafından düzenlenen resim sergisi Kayseripark’ta açıldı. Melmek kursunda aldığı rölyef …