ERCİYES, 3 KITADAN GELEN DAĞCILARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü tarafından geleneksel hale getirilen 4. Geleneksel Erciyes Dağı Kış Zirve Tırmanışı, 3 kıtadan toplam 92 dağcının katılımıyla, 1-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kayseri Dağcılık İl Temsilciliği faaliyet programında da yer alan etkinliğe, Türkiye’nin değişik şehirlerinden ayrıca 4 ülke ve 3 farklı kıtadan 92 sporcu, Erciyes’in zirvesine başarılı bir tırmanış gerçekleştirdi.

2 gün süren ve ilk olarak Erciyes Dağı eteklerinde bulunan 2700 metre rakımlı Çoban ini mevkiinde kurulan kamp ile başlayan faaliyete, Amerika, Çin, Macaristan, İran ve Türkiye’nin değişik şehirlerinden toplam 92 dağcı katıldı. Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Yılmaz, her yıl büyük bir katılım ile gerçekleştirdikleri bu etkinliğin, bu yıl da yine büyük bir katılım ile gerçekleştiğini belirterek, Türkiye ve dünyanın çeşitli şehirlerinden katılan tüm dağcılara teşekkür etti.

1 Şubat Cumartesi günü kurulan kamp ile gün boyu dinlenme ve hazırlık yapma imkânı bulan dağcılar, Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saat 03.00 sularında hazırlıklarını tamamlayarak tırmanışa geçtiler. Yaklaşık 8 saat süren zorlu tırmanışın ardından Şeytan Deresi rotasından Zirveye ulaşan 82 dağcı, zorlu doğa ve iklim şartlarına rağmen Zirveyi görme ve Erciyes’in en uç noktasından Kayseri’yi izleme imkânı buldular.

Kayseri Dağcılık Kayseri İl Temsilcisi İsmail Yılmaz, çok başarılı bir faaliyet gerçekleştirdiklerini belirterek, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen dağcılara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Yılmaz, Türkiye’nin çeşitli illerinden bu faaliyet için Kayseri’ye gelen Kütahya, Adana, Niğde, Sivas Sivdak, Sakarya, Kastamonu Üniversitesi, Bolkar, İstanbul Rota, Alpin Doğa Sporları, Turkuaz, Bigadiç, Batıçim, Ankara HTD, YDS, Kaydak, Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü,  Doruk, Yıdog, Eüdak, Eüdost, İadik, Akut, Kardak, Anadosk dağcılık ve spor kulüplerine teşekkürler ederek, tüm katılımcılara birer katılım belgesi de verdiklerini söyledi. Gelen dağcıların Erciyes’e hayran kaldıklarını da söyleyen Yılmaz, bu tür etkinlikler ile Erciyes’in ve Kayseri’nin farklı bir alanda tanıtıldığını ifade ederek, dağcılık faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın