Duyarlı Çevrecilere Ödül

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi ve Sahabiye Mahalle Muhtarlığı’nın düzenlediği kampanyada atık pil ve mavi kapak toplayanlar ödüllendirildi.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, evdeki pillerin tehlike olarak görülmesi gerektiğinin altını çizerek, “Attığımız piller çevremizi kirletiyor, suyumuzu zehirliyor. Bunun için tedbir alıyoruz. Okullarda çocuklarımıza zararlarını anlatıyoruz. Belediye olarak yararlı faaliyetlerin yardımcısı ve teşvikçisiyiz” diye görüşlerini ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’la olan programları nedeniyle ödül törenine Başkan Bekir Yıldız katılamadı. Başkan Yardımcısı Mustafa Haspaylan yaptığı konuşmada, “Kampanyaya katılan herkese teşcevre odul (2) [640x480] cevre odul (3) [640x480] cevre odul (4) [640x480] cevre odul (5) [640x480] cevre odul (1) [640x480]ekkür ediyorum. Bir pil atıldığında 800 ton suyu zehirliyor. Suyun geleceğin petrolü olduğu, pilin de kanser gibi hastalıklara sebebiyet verdiği gözönünde bulundurulduğunda çok daha dikkatli ve özenli davranmamız gerekiyor. Bu nedenle bu tür kampanyaları önemsiyor ve destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Muhtar Alim Gerçel de, “Kocasinan Belediyemizin maddi ve manevi destekleriyle bu kampanyayı yürüttük. Emeği geçen kuruluşlarımıza, ‘atom karıncalarım’ çocuklarımıza ve Kocasinan Belediye Başkanımız Bekir Yıldız ve personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ödül töreninde; 356 bin mavi kapak toplayan İlayda Mazharoğlu,” Benim için ödül amaç değildi. Engellilerimizin tekerlekli ya da akülü bir araca kavuşması için çalıştım “sözleriyle, 2 bin 768 atık pil toplayan 8 yaşındaki Belinay Çay ise gayretiyle en çok alkışı aldı.            

Konuşmaların ardından Ali Erdoğan, Nuh Nebi Erdoğan ve Ali Bilgehan Çolak en çok pil; İlayda Mazharoğlu, Kalender Çolak ve Ali Bilgehan Çolak da en çok mavi kapak topladığı için birer küçük altınla ödüllendirildi. ilk 10’da yer alan; Nazife Neval Zerin, Büşra Doymuş,  Belinay Çay, Erdoğan Mazharoğlu, Mikail Özenç, Pınar Ağırtaş, Tugay Yıldız, İsmail Kolcuoğlu, Yılmaz Demet, İrem Armağan, İkbal Coşkun, Sıla Çay, Taha Ahmet Ok ve Mustafa Bekar ‘a da ödül olarak birer radyo verildi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın