Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Dünyadan, ilginç tecavüzler, dolandırıcılıklar, ahlaksızlıklar..

Dünyadan, ilginç tecavüzler, dolandırıcılıklar, ahlaksızlıklar..

Zaman zaman Türkiye’deki ilginç olayların daha kötüleri Dünyanın değişik ülkelerinde gerçekleşiyor. Son haftanın bazı ilginç olaylarını sizin için derledik.

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Osmancalı Mahallesi’nde bulunan, Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu kantininde çalışan ve daha önce  aile içi şiddetten ertelenmiş cezası bulunan İ.B. (35) okuldaki 5. ve 8. sınıftaki kız öğrencilere “Canım, aşkım, bebeğim tatlım, seninle evleneceğim. Seni eve götüreceğim” gibi  sözlerle tacizde bulunmaktan gözaltına alındı.

Antalya’nın Kepez ilçesi Gazi Bulvarı’ndaki olayda ise, aracıyla  Göksu Mahallesi’ne gelen M.K. (30) , yol kenarında bekleyen ve para karşılığı erkeklerle birlikte olan V.B.’yi otomobiline aldı. V.B., iddiaya göre, otomobilde, M.K. ise eve gitmek isteyince yer konusunda kavga ettiler. V.B., araç şarjında bulunan M.K.’nin cep telefonunu alarak kaçınca şikayet edildi. Çalıntı cep telefonu ile yakalanan V.B. araçta ilişkiyi sevdiğini söyledi ve gözaltına alındı.

İstanbul Kadıköy’de erkeklerle fuhuş pazarlığı yaptıktan sonra anlaştıkları erkekleri ara sokaklara götüren ve burada kargaşa çıkararak ceplerindeki parayı alıp kaçan kadınlar yakalandı. Gözaltına alınan kadınlarla ilgili  sadece Kabahatler Kanunu’ndan işlem yapıldı, 109 lira para cezası verildi. Polis kayıtlarına göre, bu yıl içinde benzer suçlardan gözaltına alınan 85 şüpheliye Kabahatler Kanunu’ndan 7 bin 591 kez işlem yapıldığı öğrenildi. Dolandırılan ve gasp edilen kişilerin kadınlardan  şikayetçi olmamaları ise dikkat çekti.

Yurtdışındaki olaylardan bazılarına bakacak olursak, İngiltere’de biri 20 diğer ikisi 21 yaşında 3 genç tarafından kaçırılan 14 yaşındaki küçük kız, eskort sitesi üzerinden zorla erkeklere pazarlandı. Kızın zorla tutulduğu eve baskın yapan polis, küçük kızı banyo penceresinden kaçırılmak istenirken kurtardı. Küçük kızın 5 günde kaç erkeğe tam pazarlandığı saptanamadı ancak yatağında 20 değişik sperm örnekleri bulundu.

Meşhur olmak isteyen özellikle kadınların ilginç yöntemlerine en iyi örnek. Ukraynalı gazeteci Yaroslav Koba, kameralar önüne geçip meclis başkanı Verkhovna Rada ile kürsüde cinsel ilişkiye girmek için milletvekili olmak istediğini söyledi.

Kolombiya’daki olayda ise, Yokasta M. (40) adındaki kadın öğretmen, 16 – 17 yaş arasındaki erkek öğrencilerine çıplak fotoğraflarını gönderip kendisiyle ilişkiye girmeye zorladı. İlişkiye girmemeleri halinde öğrencilerini sınıfta bırakmakla tehdit eden öğretmen, tutuklandı.

Dünyanın halen gözlerini kapattığı Myanmar’dan korkunç bir olay. Myanmar askerleri ve Budist milliyetçilerin katliamlarından kaçarken ailesini kaybeden Arakanlı bir baba ” Ormana kaçarken 17 yaşındaki evli kızım M. B.’ın tecavüz edilerek öldürüldüğünü gördüm. Geri dönüp cenazesini bile alamadan öldürülmemek için kaçtık” dedi.

Göz Atabilirsiniz.

Bosna Hersek heyeti Kayseri OSB’de

Bosna Hersek Brçko Distrikt Başbakanı Damir Bulçeviç, Brçko Distrikt Meclis Başkanı Esad Kadriç, Brçko Üniversitesi …