Döner Stop, fast food sektörüne hızlı giriyor

CanKöseoğlu_NurhanAzizoğlu [640x480]Döner Stop, farklı konsepti ve deneyimli ekibiyle fast food sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Mart ayından bu yana İstanbul’da açılan iki Döner Stop restoranı daha şimdiden günde 1000 müşteriyi ağırlıyor. CZK Lokantacılık İşletmeleri A.Ş. Kurucusu Can Köseoğlu, “Kendimize döneri yurtiçinde ve yurtdışında markalaştırmak ve uluslararası bir restoran zinciri oluşturmak gibi hedefler koyduk. Global bir marka yaratmak ve dünyaya bu geleneksel lezzeti Döner Stop kalitesiyle tanıtmak istiyoruz” dedi.

Gıda sektörüne 100 milyon TL yatırım yapacak

CZK Lokantacılık İşletmeleri A.Ş.’nin tescilli bir markası olan Döner Stop, Şevket Sabancı ailesinden Can Köseoğlu’nun yatırımıyla kuruldu. CZK, gıda sektörüne toplam 100 milyon TL yatırım yapmayı planlıyor. Şu andaki 30 kişilik istihdamın ise yine 2015 sonunda 300’e çıkması hedefleniyor.

Köseoğlu sektöre girme kararında yerel ürünlerin gelişmesi gerektiğine olan inancının etkili olduğunu söyledi, “Döner fast food sektörüne uyum sağlayabilen bir ürün. Fakat döner özelinde bakıldığında sektörde kalite, hijyen ve standart anlamında bir açık bulunuyor. Döner Stop ile bu açığı kapatmayı ve döner gibi milli bir lezzetin gelişmesini hedefliyoruz” dedi.

Müşteri farklı lezzetleri beğendi

Döner Stop, rekabetin yoğun olduğu gıda sektöründe, geleneksel tatları değişik damak zevklerine hitap edecek soslarla zenginleştirerek fark yaratıyor. Menüde Cheese Klasik, Cafe de Paris, Cheddar Mantarlı ve Jalapeno Biberli olmak üzere 4 farklı dönerli sandviç ve dürüm çeşidi bulunuyor. Menünün gelecekte daha da çeşitleneceğini belirten CZK Lokantacılık İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Nurhan Azizoğlu, “Açılışımızdan bu yana misafirlerimize yönelik yaptığımız memnuniyet incelemelerinde, Döner Stop lezzetlerinin yüzde 90’ın üzerinde beğenilirlik seviyesine ulaştığını gördük” dedi.

Döner Stop’ta kullanılan etler Antalya’daki ESASLI Et İşleme tesislerinde özel reçetelerle en hijyenik şartlarda nihai ürüne dönüştürülüyor ve restoranlara gönderiliyor. Organik ya da inorganik hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan döner taze olarak restoranlarda pişiriliyor ve kesiliyor.

Deneyimli ekibiyle dönerde standardizasyonu sağlıyor

Döner Stop’un kurucu ekibi ile restoran müdürleri de dahil olmak üzere yönetici kadrosunun tümü, uluslararası fastfood zincirlerinde en az 20 yıllık tecrübeye sahipler. Etler ise sektörde tanınan tecrübeli ustalarca seçiliyor.

Dönerde standardizasyonun zor olduğunu fakat bunu başarabilen şirketlerin zincirleşmede önemli bir avantaj yakalayacağını söyleyen Azizoğlu, “ Biz tedarik zincirimizi A’dan Z’ye kontrol altına aldık. Üretim süreçlerimizden hijyene, mutfak dizaynından şirket içi prosedürlere kadar her adımda uluslararası standartları uyguluyoruz. Bunu başarabilmek için de ciddi bir know-how ve yatırım gücünüz olması gerekiyor” dedi.

Önce markalaşma, sonra yurtdışı

Döner Stop yüzde yüz yerli ve özgün bir konsepte sahip; genç, dinamik ve yenilikçi bir marka. CZK Lokantacılık İşletmeleri A.Ş. Kurucusu Köseoğlu, misafirlerine lezzetli bir döner sandviçin yanı sıra, pozitif bir deneyim sunmak istediklerini söyledi.

 

Döner Stop, 2014 sonuna kadar İstanbul’da 6 restorana ulaşacak. 2015 sonunda ise bu sayının yurtiçinde toplam 15’e yükselmesi planlanıyor.           Döner Stop, lezzet standartlarının oturtulması, sürdürülmesi ve markalaşma sürecinin tamamlanmasının ardından yurtdışına açılacak. Köseoğlu, “Türkiye’de hızla büyüyeceğiz. Yurtdışına yönelik önemli hedeflerimiz var. “Yakında kafanı çevirdiğin her yerde karşında olacağız” diyerek yola çıktık ve bunun altını dolduracağımıza eminim” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …