Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Donanmanın gizli bilgilerini cinsel ilişki karşılığı sızdırdı

Donanmanın gizli bilgilerini cinsel ilişki karşılığı sızdırdı

ABD Donanması’nda görev yapan Komutan Micheal Vannak Khem Misiewicz, Lady Gaga konseri bileti ve cinsel ilişki karşılığında gizli belgeleri iş adamı Leonard Francis’e sızdırdığını itiraf etti.

Onlarca donanma personeli ve bir ordu müteahhiti hakkındaki rüşvet suçlamalarıyla ilgili ifade vermek için geldiği yerel mahkemenin önünde basına konuşan Misiewicz, masrafları karşılanan seyahatlar, lüks otellerde konaklama, birlikte olduğu hayat kadınlarının ücretinin ödenmesi ve Lady Gaga konseri bileti gibi çeşitli hediyeler karşılığında iş adamı Leonard Francis’e gizli bilgileri sağladığını itiraf etti.

”Şişko Leonard” olarak bilinen ve Singapur merkezli Glenn Davis Denizcilik şirketinin CEO’su olan Francis Leonard, Asya’da görevlendirilen ABD Donanması’na ait savaş gemilerine sunduğu hizmetlerde fazladan faturalandırma yapmakla suçlanmıştı. Francis, Adalet Bakanlığı’nın yürüttüğü soruşturmadaki suçlamaları kabul etmişti. Francis’in Komutan Misiewicz’den aldığı gizli bilgilerin gemilerin rotasına dair olduğu ve bu sayede de donanma gemilerinin Glenn Davis Denizcilik’e ait limanlara yönlendirildiği belirtildi.

Rüşvet skandalına adı karışan yüksek rütbeli ilk donanma personeli olarak kayıtlara geçen Misiewicz, 40 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı dava çerçevesinde başka donanma askerlerinin de önümüzdeki aylarda ceza alacakları belirtildi.

Göz Atabilirsiniz.

2050’de 10 milyar kişiyi doyurmak mümkün

Yapılan araştırmalar, gezegenin sınırları anlamında 2050 yılında 10 milyar kişiyi doyurmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Yeni …