Doğum Tarihiniz Kaderinizi Belirliyor

zDoğduğunuz yıl, ay ve günün kaderinizi belirlediğini biliyor muydunuz? Kader sayınızı bularak, yaşamınız ve kişiliğiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz…

KADER KATSAYISI NEDİR?

Bu sayı var oluşunuzun gerisindeki amaç ve özellikleri belirliyor. İçinizde saklı olan özellikler, düşünce biçiminiz, kişiliğiniz ve yaşamdaki amacınız bu sayıda gizli. Doğumdan ölüme kadar bu sayının ışığında yolunuzu çizeceksiniz.

KADER SAYINIZI NASIL BULACAKSINIZ?

Yaşam çarkınızın kader sayısını bulmak için doğduğunuz ayın değeriyle günü ve yılının sayılarını yan yana toplamanız gerekiyor. Ayların sayı değerleri:

Ocak : 1 Şubat: 2 Mart: 3 Nisan: 4 Mayıs: 5 Haziran: 6 Temmuz: 7 Ağustos: 8 Eylül: 9 Ekim: 1 Kasım: 2 Aralık: 3

Sıra kader sayınızı bulmaya geldi. Tablodan doğduğunuz ayın degerini bulup gün ve yıl ile birlikte toplayın.

ÖRNEĞİN: 20 Temuz 1957’de doğmuşsanız; 20+ 07+ 1957=1984 1+9+8+4=22 > 2+2=4 Kader sayınız: 4 eder

KADER SAYISI: 1

‘ÖNCÜ’

Öncü, lider, yol gosterici ve planlayıcısınız. Gerçekten güçlü bir kişiliğiniz var. Yeriniz kaptan köşkü. Başkalarına boyun eğmek sizin için yabancı bir kavram. Son derece yaratıcı ve yeteneklisiniz. Düşüncelerinizi bir an evvel yaşama geçirmek, gerçeklestirmek için gerekli olan mücadeleci ruh sizde mevcut. Yükselme hırsı ise yaşamınızın temelini oluşturuyor. Arzu ettiginiz başarıya ulaşmak için yılmadan çalışıyorsunuz. Yöneticilik yeteneğiniz olduğu için olaylara hemen hakim olabiliyorsunuz. Yaşamın her alanında bu yeteneğiniz geçerli. Kararlılıkk, güç ve irade hırsınızın araçlari. Ve siz bu araçları büyük bir beceri ile kullanıyorsunuz. Zaman zaman bu niteliklerin olumsuz yönlerini sergilediğiniz oluyor. Böyle durumlarda son derece saldırgan olabiliyorsunuz. Oysa istediginizi elde etmenin yolu ilişkilerinizde inceliği elden birakmadan halletmek. Bazen eleştiren ve emreden oluyorsunuz ama size eleştiri yapıldığında kahroluyorsunuz. Aslında son derece hassas bir kalbiniz var. Bu durumda kalbinizin sesini dinleyin. Kısa zamanda hem liderliğinizi hemde dostlarınızı yeniden kazanırsınız.

KADER SAYISI: 2

‘YARDIMCI’

Sizi başkalarından ayıran iki yönünüz var. Taktik ve insan ilişkilerinde gösterdiğiniz ustalık ve beceri ile üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir şey yok.

Yaşamınızdaki anahtar kelime işbirligi. Uyumsuzluk ve tartışmalı konular sisteminizi hemen etkiliyor. Bu yüzden başınıza böyle bir şey geldiğinde bütün gücünüzle durumu düzeltmeye çalısıyorsunuz. Zarif bir insansınız, bunun yanı sıra baskalarını da çok düşünüyorsunuz, kırmamaya çalısıyorsunuz. Bu yüzden çevrenizden dostlarınız hiç eksik olmuyor.

Kader çarkının diğer sayılarından daha mücadeleci bir ruha sahipsiniz ( 9’dan sonra ). Ancak yaşamın güzel zevklerinden hiç mahrum kalmıyorsunuz. 2 rakamı toparlayıcılığın sayısıdır. Ruhunuzun birleştirici yönünü alevlendiriyor. Mutluluğuzun temel koşulu ise uyum, yaptiginiz her şeyde sanki bir sihir var. Çünkü bir kavrami ele alıp onun içini doldurmakta üstünüze yok. Başkalarının yardıma ihtiyaci olduğunda ortaya çıkıyorsunuz ama gerektiğinde hiç kimsenin yardımı olmadan işinizi kendi başınıza halledebiliyorsunuz.

KADER SAYISI: 3

‘SEÇİCİ’ Örgütlenme yeteneği ve yöneticilik sizde toplanıyor. Becerikli bir insansınız, bu özelliğiniz sayesinde başarı ve mutluluk dolu bir yaşam sizi bekliyor.

İnsan doğasını ve zaaflarını iyi bildiğiniz için insanlığı düzeltmek amacına yönelik meslekler seçiyorsunuz. Aslında çok bağışlayıcı ve halden anlayıcı bir insansınız. Otorite en önemli silahınız. Yönetici olarak girdiğiniz her yerde bu silahı kullanıyorsunuz. Ne kadar büyük bir toplulukla çalışırsanız başarınız ve kazancınız da o derece büyük olacaktir. Endüstri, şirket ve örgütlerde yönetici yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Çok cesur bir insansınız. Amaçlariniz ve yapmanız gerekenleri çok iyi biliyorsunuz.

Amacınız herkesin hareket özgürlüğunden faydalanmasınnı sağlamak. Ama bu da size göre belli bir disiplin içinde olmali. Kendi özgürlüğünüz için başkalarını incitmekten hoşlanmiyorsunuz. Doğal olarak başkalarının da bunu size yapmasına izin vermiyorsunuz.

KADER SAYISI: 4

‘DUVARCI’ Yaşam çarkınızın sayısı kareyi simgeliyor. Bu adalet ve eşitlik demektir. Siz ise bu karenin tam ortasında dört tarafınız çevrili olduğu için kıpırdayamıyorsunuz. Biraz da hareket ve renk lazım değil mi hayatınızda?

Sadece yukarıya doğru gelişebiliyorsunuz. Kare yaşamin tüm pratik yönlerini temsil ediyor. Ama olaylara değişik açılardan bakmayı başaramıyorsunuz. Yaşam çarkına gelecekte olacak iyi şeylerin temeli diye de bakabilirsiniz. Sabırlı ve sebatlı birisiniz, çalısmaya her an hazırsınız. Sizin için belirli kalıplar var, onların dışına çıkmayı ise hiç aklınıza getirmiyorsunuz. Sadık ve güvenilir bir kişisiniz. Ancak muhafazakarlık sizi kısıtlıyor. Ayrıntılar ise sizin bazı çabalarınızın sonuçlanmasını engelliyor.

Kendi fikirlerinizi başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışmazsanız ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Bir sanatçının ya da mimarın size kavram olarak sunduğu biçimi tüm ayrıntıları ile gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bundan sonra da kendi pratik yaklaşımınızla projeyi kağıda dökebilirsiniz. Kimse sizin için görev ve sorumluluklardan kaçıyor diyemez cünkü nerede güvene ihtiyaç varsa orada sizi buluyorlar.

KADER SAYISI: 5

‘YAZICI’ Doğustan Merkür özellikleriniz var. Enerjik ve canlısınız. İnce bir zekanızın yanı sıra iyimser bir kişiliğiniz var. Yaşam sizin için cesaret gerektiren bir macera. Eğlenmesini dahası yaşamasını çok iyi biliyorsunuz. Yaşamın değişkenliği sizin değişik ve çesitliliğe olan düşkünlüğünüzle tam bir uyum içinde olduğundan yaşama rahatlıkla ayak uydurabilirsiniz.

Dünyanin merkezi olmaktan hoşlanıyorsunuz. Ama olmadığınızı bir türlü kabul etmek istemiyorsunuz. Özgürlüğünüze çok düşkünsünüz. Ve hiç bir şeyin sizi özgürlügünüzden alıkoymasına izin vermiyorsunuz. Sözcükleri kullanmada cok başarılısınız. Bundan dolayı konuşmaya dayalı mesleklerde çok başarılı olursunuz. Eğlence ve yazın dünyasında bir yıldız gibi parlayabilirsiniz. Ancak üstün konuşma yeteneğiniz bazen sorunlara da yol açabilir. Bilmediğiniz konulara dalarak mahçup olabilirsiniz.

Değişken bir karakteriniz var. Bu kötü bir özellik değil. Kimileri için bir zevk de denilebilir. Size göre akıllı insan zamana ayak uydurmak zorundadır. İhtiyaçlarınızın neler olduğunu biliyor ve bu uğurda yapmanız gerekenlerden kaçmıyorsunuz. Sizin için mutluluğa giden yol buradan geçiyor. Her ne pahasina olursa olsun almak! Mutluluk kendinizi ifade etmek ve başarıya ulaşmaktır.

KADER SAYISI: 6

‘ÖĞRETMEN’

Sizin dünyanızın yöneticisi aşktır. Aslında kime aşik olduğunuzun çok da önemi yoktur. Ve evrendeki göreviniz bu felsefiyi öğretmektir. Amacınız ise başkalarına yardım etmektir. Aşka ve ilgiye olan aşırı ihtiyacınızın arkasında kendinize olan güvensizliğiniz yatar. Ailede gerçeklestirdiğiniz huzuru, çevrenize sonra da tüm dünyaya yaymak amaçların en önemlisi.

Kabalığa, bayağılığa asla tahammül edemiyorsunuz. İkili ilişkiler tercihiniz. Kalabalıkta kendinizi savunmasız hissediyorsunuz. Müzikten, güzel sanatlardan anlıyorsunuz. Yaşamın güzelliklerine olan sevginizi bu alanlarda uzmanlaşarak dile getiriyorsunuz. Kendinizden çok başkalarını düşünme özelliğiniz, sizi gençlerin danışmanı, yaşlıların sırdaşi ve dünyanın öğretmeni yapıyor. Çok ender eleştiriyorsunuz.

Aslında sizi rahatsız eden çok az şey var. Yanınızda sevgiliniz olsun yeter. Görevlerinizin size yüklediği sorumluluk aslında göründüğünden de ağır. Ancak bu ağır görevlerin önemini gayet iyi biliyorsunuz. Yaşamdaki görevlerinizi yerine getirerek buüyük mutluluğa ulaşabilirsiniz.

KADER SAYISI: 7

‘MİSTİK’

Gözlemci bir yapIya sahipsiniz, her şeyin ardındakı nedeni aramanız en büyük özelliğiniz. Yüzeysel hiç bir şey sizi tatmin etmiyor. Tersine merakınızı körüklüyor. Mistik konular ilginizi fazla cekiyor. Tıpkı bir doktor gibisiniz. Sorunlu insanlar aradıkları huzuru sizde buluyor.

Sizin elinizde adeta sihirli bir guç var. Mesafeli tavrınız sizi diğer insanlardan ayırıyor. Ancak yaşamın derinliklerine inenler sizi anlayabilir, suskun dönemlerinize bir anlam verebilir. Nitekim zaman zaman böyle manasızca içinize kapandığınız oluyor. İnsanlar ilk tanıştıklarında sizden çekiniyor. Doğuştan itibarlısınız adeta. Yeriniz ne olursa olsun daima ilgi uyandırıyorsunuz. Felsefi ve kulturel konulara ilginiz büyük. Ancak tam olarak çözebilmiş değilsiniz.

Müzik, yazmak, keşifler yapmak yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz alanlardan. Sizin için sanatçıların eserlerinden yararlanmadan yaşamak yaşamak değil. Bazen yaşam sizin için bir düş kırıklığı olsa da daha öğreneceğiniz çok şey var. Genelde karamsar ve suskun bir yapıya sahipsiniz. Yalnız da yaşamayı başarabilecek nadir kişilerdensiniz. Hayat konusunda bazen umutsuzluğa düştüğünüz de oluyor. Ancak felsefi bakış açiniz yasamın nereden kaynaklandığını ortaya çıkaracak kudrette.

KADER SAYISI: 8

‘SANATÇI’ Her şeyi net olarak ifade etme yeteneğine hatta her şeyi net olarak hissetme yeteneğine sahip olmasanız da, zekanın yaşamınızda büyük bir önemi var. Çok çeşitli konulardan zevk aliyorsunuz. Zamanınızın büyük kısmını da hayallere ayırıyorsunuz. Fakat yaşamın salt eğlence olmadığının farkındasınız. Çok yönlü olmak en büyük özelliğiniz. Çok ve çeşitli yetenekleriniz var. Çabuk kavramak da bunlardan biri. Fakat insanlar hakkinda kolay yanılgıya düşüyor, gerçek yüzlerini çok geç farkedebiliyorsunuz.

Hoşsohbet ve eğlencelisiniz. Bu özellikleriniz de kolay arkadaş edinmenizi sağlıyor. Pek çok insan sizi seviyor ama sizi gerçekten anlayan çok az insan oluyor. Bunun sebebi karmakarışık ruhunuzun derinliklerine inebilmeyi çok az kişinin başarabilmesi. Uğraştıgınız, size zevk veren konulardan çabuk bıkıyorsunuz. Olayları genelde olduğu gibi kabulleniyorsunuz. Yani fazla dert edinmiyorsunuz. Zaten mücadele etmekten de hoşlanmiyor, çabuk pes ediyorsunuz. Kıvrak zekaya sahip olduğunuzdan başkalarını acımasızca eleştirmekten kaçınmıyorsunuz.

Sözcükleri kullanmadaki yeteneğiniz iyi bir eleştirmen, yazar, konusmacı ya da sunucu olmanızı sağlayabilir. Sevgisiz yaşamayan bir insansınız. Bu yüzden sizi seven ve anlayan biriyle birlikte olmadikca mutlu olmanız mümkün değil.

KADER SAYISI: 9

‘METAFİZİKÇİ’

Yaşamınızın amacı gerçeği yalnızca gerçeği öğrenmek. Bu konuda çok başarılı olduğunuz da bir gerçek. İnsanları tanımak için genellikle 5 dk. gözlemlemeniz yeterli. Hayatı seviyor fakat çok az kişiyi sevmeye değer buluyorsunuz.

Hayatınızınn her alanında cömert ve kusursuz olmak istiyorsunuz. Karşınızdakilerin de en az sizin kadar kusursuz ve güvenilir olmasini bekliyor, bu yüzden zaman zaman cok acı çekiyorsunuz. Çok güçlüsünüz fakat çabuk incinen altın bir kalbe sahipisiniz. Çok az insana sizi tanıma fırsatı veriyor, onlara da fazlaca değer veriyorsunuz. Psikolojik olayları anlama yeteneğiniz muazzam. Ancak sizin dışınizda gelişen olaylar sizi ve ruh halinizi fazlasıyla etkiliyor. Bagımsızlıgınıza ve özgürlüğünüze düşkünsünüz . Yine de sevgiyi her şeyin üstünde tutuyorsunuz.

Hayatınız karışıklıkları çözmek üzerine kurulu olduğu için mücadele etmekten yorulmuyorsunuz. Hemen her seviyeden insanla anlaşma yeteneğine ve sonsuz sabra sahipsiniz. İnsanlarin ihtiyaçlarını onlar söylemeden anlıyor ve yardımlarına koşuyorsunuz.

– See more at: http://haberdesin.com/haber/yasam/dogum-tarihiniz-kaderinizi-belirliyor#sthash.RF528LAA.dW7ivZoO.dpuf

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın