Ana Sayfa / Haberler / Diş Hekimleri Odasından örnek ‘geleneksel iftar’ ve hizmet plaketi

Diş Hekimleri Odasından örnek ‘geleneksel iftar’ ve hizmet plaketi

Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde Diş hekimleri Odası tarafından gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeğinde meslek dayanışmasının en güzel örneği sergilendi.

Kayseri Sağlık Müdürü İsmail Kılıç,  Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof Dr Adnan Öztürk, Kayseri Tabib Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin  Per, Dişhekimliği Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Kurucu Dekan Prof Dr Alper Alkan, Hacılar Belediye Başkanı Diş Hekimi Doğan Ekici, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Dr Yüksel Kahraman, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr Erdem Kılıç,

Yard. Doç Dr İnci Devrim, Eczacılar Odası Başkanı Ecz Oğuzhan Ulutaş, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ersin Fener, bazı ilçe belediye başkanları, fakülte dekanları, oda başkanları, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve diş hekimlerinin katıldığı iftar yemeği Flamingo tesislerinde yapıldı. Oda başkanı Emrullah Maraş, son terör saldırısı başta olmak üzere her türlü terörü şiddetle kınayıp lanetlerken, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize, baş sağlığı ve sabırlar diledi. Maraş şunları söyledi.

“1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren, iş sağlığı iş güvenliği yasası yürürlüğe girecektir. Yasal görevini yerine getirmeyenlere cezai yaptırım uygulanacaktır. Bu konu ile ilgili olarak çeşitli firmalardan aldığımız teklifleri odamızın sitesinde bulabilirsiniz. 3 Şubat 2015 tarihinde yayınlanan yönetmeliğin yaptırımları 31 Aralık 2016 ya kadar askıya alındı. Diş hekimleri olarak en büyük sorunumuz sahte, ehliyetsiz ve bilinçsiz diş hekimleri sorunudur. Bunun önüne geçebilmek için birlik ve beraberlik çok önemli” dedi.

Daha sonra Oda Başkanı Emrullah Maraş ve yönetimi tarafından meslekte 30. yılını dolduran Zehra Nazan Yalçın, Kırşehir temsilcisi Kadir Tiryakioğlu, Nevşehir temsilcisi Erdem Parmaksız ve Niğde temsilcisi Sevgi Özbek’e hizmet plaketi verildi.

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Baro Başkanı Av. Cavit Dursun’dan anlamlı ve düşündüren yılbaşı mesajı

Kayseri Baro Başkanı Av. Cavit Dursun, sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı yılbaşı mesajında ‘Ben-sen-biz-bizler hepimiz bunlara …